| soultaker a întrebat:

Salutare am o problema mare din care nu stiu cum sa mai ies am nevoie de ajutor de un sfat de orice ma poate ajuta am o relatie cu fata mai mica decat mine si la ceva distanta. sunt cu ea cam de 3 luni dar relatia nu merge... nu stiu am ajuns sa ma termine psihic relatia asta vreau sa pun punct relatiei. dar nu stiu cum? am incercat sa ii explic ca nu merge ca e distanta destul de mare diferenta de varsta si de gandire si nu ii pot oferii ce vrea ea dar ea nu vrea sa auda nu se opreste din plans si spune ca mai bine moare dar in acelasi timp nu ma intelege ca sunt anumite lucruri pe care nu le pot face adica sa ne vedem mereu distanta fiind destul de mare. cum as putea sa pun capat acestei relati cat mai diplomat? nu stiu cat sa mai pot suporta situatia. ma doare ca o fac sa sufere dar relatia noastra nu va merge niciodata imi pare rau ca m-am bagat in asta dar cum sa ies? help please vreau sa se termine tot. dar cum sa fac asta? i-am spus tot dar nu vrea sa inteleaga si nu accepta sub nici o forma ce sa fac?

11 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Mă bucur că sunt și persoane care nu se despărțesc gen „hai că nu te mai vreau, pa". Păi văd că ție îți pasă de ea. Spune-i că nu mai merge și că îți pare rău dar trebuie să pui punct relației. N-o vei mai băga în seamă chiar dacă este greu, va înțelege că dacă nu merge, nu merge și că nu te poate obliga. Spune-i că nu ești ultimul băiat de pe lume. Succes!

| FadetoBlack a răspuns:

Încă nu ai reuşit să scapi de ea?

Răspuns utilizator avertizat
| NoLiesJustLove a răspuns:

Spune-i ca ti-ai gasit pe altcineva chiar daca e o minciuna. Spune-i ca puteti ramane prieteni. Sau spune-i ca ce o sa faceti ca e distanta prea mare si cat o sa mai continuati asa si spune ca te face sa suferi ca nu poti so vezi si ca e mai bine sa se termine acum, pentru ca nu mai rezisti. Succes

| Hermaniona a răspuns:

Incerca sa-i explici cat mai frumos ceea ce simti...se va simti ranita dar se va resemna
s-ar putea sa te termine cu mesajele, sau daca are orgoliu nu te va mai baga in seama si totul va fi bine
succes!
in caz de nu merge ii spui verde-n fata'' S-a terminat, intelege odata, nu mai merge. Punct!''
daca nu te poti intalni cu ea sa o suni, DAR nu-i spune asta pe facebook

| soultaker explică (pentru Hermaniona):

Nu ma lasa cu mesajele tragice si cu telefoanele. ca ea nu vrea

| OttoGiani a răspuns:

Pai eu zic sa mergi sa-i spui ce simti si sa inteleaga. Daca nu intelege ii spui ca daca nu merge asa nu v-eti fii nici macar prieteni si ca orice ati face nu va merge. Izoleaza-te de ea chiar daca pare greu si ignor-o v-a durea pentru putin dar apoi totul v-a fii in regula.Nu trebuie sa fii stresat o sa mai fie clipe de-astea nu te mai gandi la ea si du-te cu prietenii gaseste-ti un hobby si axeaza-te pe alta fata care sa fie in orasul tau si v-a dura mai mult asa.

Sper ca te-am ajutat!