| allynna17allynna a întrebat:

Am o mareee dilema. sa va spun in mare: sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an si jumatate. eu sunt la liceu si ma indragostisem de un baiat. am stat cu el cam vreo 3 saptamani adica doar vorbeam ne tineam in brate ne sarutam... dar nu ne intalneam in afara scolii. faza e ca zilele trecute prietena mea cea mai buna i. a dezvaluit totul iubitului meu (asta da prietena) absolut tot ce ii spuneam. intr. un final i.am spus iubitului meu totul ce s. a intamplat ca am facut o greseala... si a spus ca ma iarta ca imi da a doua sansa dar sa uitam totul sa nu se mai repete. eu vedeam asta ca pe un prilej sa ma despart de el pentru ca parintii mei nu sunt de acord spun ca trebuie sa fac o facultate sa am o cariera si daca stau langa el stiu ca nu pot face asta. el spune ca nu poate trai fara mine si plange incontinuu si simte ca toata lumea l. a parasit. ma roaga sa il aleg pe el ca ma iubeste enorm de mult. si mie mi se rupe inima cand il aud ca sufera si eu plang alaturi de el si ne aducem aminte de toate. a ramas sa ma gandesc. voi ce parare aveti? funditSa

7 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Trebuie sa fii cam prostuta sa nu apreciezi un baiat care te iubeste asa de mult incat chiar plange in fata ta ceea ce pentru un baiat e foarte greu crede-ma. sincer nu prea inteleg cv...tu nu ai zis ca NU il iubesti ...deci eu zic sa ramai cu el. succes!happy

| greenish a răspuns:

Buna. Imi pare rau ca esti pusa sa alegi happy Tu gandeste`te in primul rand daca mai simti ceva pentru el. Parerea mea ca baiatul respectiv chiar te iubeste enorm de mult din moment ce te-a iertat pentru ca l`ai inselat. Nu stiu daca se merita sa ii dai cu piciorul. Si.de ce nu poti sa faci facultate in acelasi timp cat esti cu el? Imbini ambele chestii si iesi in castigwinking Oricum, asta tine doar de tine. Tu esti cea care decide. Daca il iubesti, ramai cu elwinking

| AdelaElena20 a răspuns:

Totul depinde de tine draga mea! Si uita-te bine chiar daca ai gresit el te-a iertat si te iubeste in continuare! Si ascult-o pe mama ta! Chiar daca noi vedem rau mamele ca sta cu gura pe noi ea are mare dreptate! mai bine ramaneti prieteni fa scoala in continuare sa realizezi ceva in viata si vezi tu mai tarziu! ia-l ca pe un sfat prietenesc.

| IDamon a răspuns:

Eu zic sa gasesti un echilibru intre el si cariera. Daca e sa ai o ocazie in care sa ajungi sa ai o cariera buna iti zic sa te agati de acea sansa si sa il lasi.

| marina11 a răspuns:

Cam trista povestea asta.depinde de tine totul pe cine preferi.din spusele tale cred ca prietenul tau cel de 1 an jumate daca ti se sfasie inima cand il auzi.incearca sa vorbesti cu el si sa-i explici situatia si sa. ramaneti prieteni macarwinking

| fwnky a răspuns:

Pai tu nu prea stii ce vrei de fapt. In primul rand tu ai gresit cand ai calcat stramb si pentru ca s-a aflat ai dat vina pe prietena ta "cea mai buna"(analizeaza un pic situatia si intreaba-te de fapt de ce i-a zis prietena ta iubitului tau ce s-a intamplat?). In al 2lea rand pune-ti problema daca de fapt tu vei sa fii cu el in continuare, ce simti pentru el si daca simti ca el te trage in jos si nu poti face facultatea din cauza lui sau acestea sunt doar parerile parintilor si atunci ar trebui sa discuti cu ei. Si in ultimul rand pune problema astfel : Tu stai cu el pentru ca il iubesti cu adevarat sau din mila? pentru ca tu dupa cate spui, citez: " si mie mi se rupe inima cand il aud ca sufera si eu plang alaturi de el si ne aducem aminte de toate. a ramas sa ma gandesc" aici de fapt nu mai e vorba de iubire ci oarecum mila, chiar daca suna un pic grosolan. Asa ca totul este in sufletul si in mintea ta. Analizeaza bine toti factorii, pune totul in balanta si vezi cum este mai bine pentru tine.
Toate cele bune din partea mea, George!

| Bbys a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie similara happy... dar mi-am ales iubitul(cu care aveam o relatie de 3 ani blushing) care mi-a fost alaturi la bine si la greu :X. Acum depinde de sentimentele tale(nu e bine nici sa stai din mila) tongue, dar daca baiatu te iubeste cum susti, merita!