| Denisa1709 a întrebat:

Am o mica mare problema. Alaltăieri am făcut petting cu prietenul meu, eu fiind virgina. Când am fost la baie, am văzut câteva pete de sânge, eu nesimtind nici o durere. Acum, cand m-am uitat mai atent, am văzut himenul fiind încă acolo, doar într-o parte părea putin rupt, dar nu în totalitate. Este posibil așa ceva? Sa se rupă doar partial, cu o scurtă sângerare? Tin sa menționez că nu m-a penetrat adânc cu degetul și nici nu a fost vorba de alta penetrare. Este posibil sa nu se fi rupt de tot?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul nu se rupe intotdeauna. Integritatea himenului poate depinde atat de elasticitatea pielitei respective dar mai ales de largimea perforatiei/gaurii existente din nastere. Lezarea partiala (doar fisurarea), sau ruperea totala depinde de grosimea obiectului introdus prin respectiva gaurica.De asemenea si sangerarea poatesa existesau sa lipseasca deoarece acest lucru depinde de vascularizarea himenului care poate fi foarte bogata sau practic sa lipseasca cu desavarsire vasele de sange din acea pielita uneori foarte fina. Prin practicarea doar a "degeticii", este greu de crezut ca ar fi posibil sa se produca o ruptura care sa compromita integritatea himenului. O poza marita a vulvei si a intrarii vaginale iti poate oferi cel mai corect raspuns. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Orice e posibil, mai ales dacă a băgat degetele pe-acolo.

| vocea a răspuns:

Depinde cat de elastic este himenul tau, de virgina tot virgina esti. Esti o nebunatica imi place.