| carmina94 a întrebat:

Am o problema care incepe sa ma tulbure tot mai tare. Eu si prietenul meu ne-am masturbat cu organele genitale foarte aproape unul de celalalt. De cateva ori m-a atins cu penisul pe vulva pentru scurte perioade de timp. Cam 4 sau 5 secunde. Nu a ejaculat aproape de vaginul meu dar este foarte posibil ca penisul sa fi avut pe el lichid pre-ejaculator. Imediat dupa ce am terminat actul am folosit servetele umede pentru a ma curata de posibilele pericole. Si el s-a sters pe mana si m-a atins apoi pe vulva. De atunci a trecut cam o saptamana-doua. Acum sunt in a 5-a zi de intarziere a menstrei.
Este posibil sa fi ramas insarcinata doar din atat?
Mentionez ca himenul este intact si n-am facut niciodata sex normal.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata din acest contact sexual, dar riscul este foarte mic. Servetelele umede nu indeparteaza spermatozoizii, asa ca si pe mana lui erau probabil multi daca nu s-a spalat corect. Faptul ca himenul este intact nu are nici o semnificatie, iar faptul ca a fost primul tau contact sexual creste usor riscul.
Totusi, posibilitatea de a fi insarcinata nu depaseste 10%, deci e mica. Trebuie sa faci un test de sarcina in a opta zi de intarziere (sau mai tarziu) folosind prima urina de dimineata si sa-l mai repeti dupa inca 3-4 zile.

| Onn3 a răspuns:

Stai calma n-ai nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil să ai ceva dereglări hormonale, și dai vina acum pe el, dar fii atentă si nu te expune aiurea, că acum poate ai scăpat, dar data viitoare NU

| Azµre a răspuns:

Șansele sunt aproape nule. Pentru siguranța ta iei un test de sarcină și vezi ce spune...

| prizeFTW a răspuns:

Riscul de a ramane insarcinata din atat este aproape null ( 0 ). Ca sa fii sigura du-te la farmacie cere un test de sarcina si vezi. Data viitoare mai bine faceti sex decat asta. Prima data daca esti virgina nu recomand sa folositi prezervativul doar sa aiba grija sa nu-si dea drumul in tine. Dupa aia puteti folosi prezervativ sau nu, cum doriti.
Sper ca te-am ajutat, succes si craciun fericit! happy

| 1234abcd a răspuns:

Sansele sunt mici. daca himenul este intact sperma sau orce alt lichid nu are cum sa patrunda in vagin..ca sa te linistesti ar fi bine sa faci un test de sarcina

si data viitoare ori folositi prezervativ ori iei tu anticonceptionalewinking

| HDSeer a răspuns:

Nu cred.Dece ati facut asta cand puteati face sex.

| Azµre a răspuns (pentru HDSeer):

Lipsa prezervativului, alt motiv nu văd...

| HDSeer a răspuns (pentru Azµre):

Lipsa mentalitatiiiiii! Oare nu vezi unu langa altul ma uimesc cum sau abtinut sau cum sa abtinut.

| Azµre a răspuns (pentru HDSeer):

Îți dai seama, ca bărbat săream pe ea, da și ca femeie, n-ai idee...

| HDSeer a răspuns (pentru Azµre):

Mda,aici e de rusine happy

| Azµre a răspuns (pentru HDSeer):

Nu știu sunt multe variante, cel mai bine știe userul care a postat întrebarea. Dar asta e situația.
ps: vezi că ți-am lăsat un mesaj pe privat.

| HDSeer a răspuns (pentru Azµre):

Ok happy

| ToTuleOK a răspuns:

Ba omule nu iti mai bate joc de oameni

| adrianabach a răspuns:

laughing nu e chiar posibil cel putin asa cred