| alex495 a întrebat:

Am o problema cu penisul. De la prea mult masturbat nu se mai scoala la fete. Ci doar la masturbare. In weekend am,, treaba"si as dori sa-mi recomandati niste pastile de potenta. Fara viagra, provoaca dureri de cap

14 răspunsuri:
| Dragosdoar a răspuns:

Cam tine de doctor nu crezi? De regula trebuia sa scrie in josul intrebarii tale cu rosu asta din partea TPU. Ma rog, poate cinev e pe aici sa te ajute, daca nu o sa te ia si la misto

| Dragosdoar a răspuns:

Incearca in sex shop-uri sa te intrebi, chiar dc pana in wekend mai e f putin timp

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cauzele sunt multiple. Da, masturbarea foarte multa la intervale mici de timp, poate influenta, dar nu e obligatoriu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Chiar in seara aceasta am vazut un film cu tineri. Unul din ei s-a indragostit de una din cele mai frumoase fete din liceu, dar... cand a ajuns la sex i s-a sculat si a putut sa faca un sex... neterminat doar gandindu-se la un baiat gay, nou la scoala, cu care sedea in banca. Tu trage concluzia de ce ti-am dat acest exemplu. Este doar o presupunere. O sa zici ca nu esti gay. Si el zicea la fel.

| alex495 explică (pentru CodrutElian1990):

Daca eram gay de ce se scoala la pornache dintre un barbat si o femeie? N are treaba sincer

| ywar a răspuns:

Ah, pai daca ai treaba vin si eu... eu le rezolv si tu iti iei notite cum se face. Ma pricep destul de bine. Am 17 ani si dau bine la coada.

| mihai69 a răspuns:

Nu e de la labă. Pastile cu adevărat eficiente nu prea sunt. La „naturiste" mă refer.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este abstinenta 3 luni de frecat maimuta si vizionat filme xxx dupa o sa revii ce ai fost.

| alex495 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult. Am deja aproape o luna. La munca imi vin in cap diferite amintiri cu iubita mea si se face mare. Sper sa ajunga sa se faca mare si in fata ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alex495):

Mai incearca sa rezisti o luna jumate si odata la cateva zile mananca telina, sau suc de telina.nu te mai gandi acolo, gandeste-te la alte chestii, citeste o carte mai bine sau invata o limba straina ca sa nu mai fi axat cu gandu acolo.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alex495):

Ti-ai format deja habitatul tau sexual, iar cand iesi din el nu te mai excita nimic sau esti foarte stresat, deoarece nu mai sunt conditiile din fata filmului. ESTI DEPENDENT DE PORNOGRAFIE.
Cred ca este nevoie de ajutor mare din partea prietenei, sa aveti o atmosfera predestinata sexului si discutii intre voi in acest sens.
Daca situatia continua iti trebuie un consult si o terapie psihologica. Mergi la un psihlog fara nici o rusine, ca nu o sa fii nici primul nici ultimul aflat in aceasta situatie.
Si in sfarsit: intrerupe vizionarea filmelor porno si a masturbarii.

| alex495 explică (pentru CodrutElian1990):

Le am intrerupt de o luna. Mersi frumos

| taciterogdingura a răspuns:

Pastilele de potenta sunt o solutie mult prea radicala rege. Cand esti pe 'treaba' doar da-ti timp mai mult. Un preludiu lung poate te va ajuta sa ti se scoale. Nu te stresa totusi despre problema asta, nu te va ajuta. Mult noroc rege!