| joshua86 a întrebat:

Am o problema de ceva zile.
vorbesc cu o fata de mai mult de 2 luni. pe mess pe telefon. zilnic. ca doi iubiti. dupa acest timp. ne-am intalnit.

ne-am plimbat. ne-am sarutat. ne-am simtit.bine. seara cand ajung acasa. imi spune pe mess. ca nu simte nimic pentru mine.
i-am cerut sa vedem ce o fi in timp. sa nu ne grabim. dar tot nu vrea.
fizic a zis ca totul este ok. caracter ok...

ma simt terminat. am pus foarte multa energie. si ea mi-a dat si motive sa pun. tot acest timp. iar acum nu suport faptul ca nu vrea sa fim.

cum sa procedez? cum sa imi revin?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey, nu m-ar mira daca ea ar fi angajata si in alta relatie si vroia in ziua aceea sa vada daca tu esti mai bun decat iubitul ei! Sunt cazuri si cazuri!

Cert e ca trebuie sa rupi orice legatura cu ea si data viitoare cauta o iubita ''reala'' ci nu fabricata pe mess, ca si eu ma pot da Stan Papa si sa fiu de-fapt un cocalar, etc!

Inainte de a sta cu cineva e de preferat sa fiti prieteni tocmai ca sa nu ai surprize din asteastraight face

| 16.laura.16 a răspuns:

Sunt aproape sigura ca nu mai ai nimic de facut in aceasta situatie. Nu are rost sa o presezi caci este clar ca nu mai vrea o relatie. Totusi, meriti o explicatie pentru a putea trece mai departe. Asa ca sun-o si intreab-o de ce nu mai vrea sa fiti impreune. Dupa ce te-ai lamurit si te-ai linistit, vei vedea ca iti va fi mai usor sa treci mai departe si sa iti faci alta relatie. Pana atunci fa sport, iesi cu prietenii, iesi la un film. Daca crezi in tine, o vei uita usor!

| DanJazz a răspuns:

Frate si mie mi s-a intamplat la fel, am iesit cu ea afara, in parc, simteam ca ma iubeste si tocmai acum 2 zile mi-a dat vestea cea rea, ca ea nu ma place, a zis ca nu simte nimic pentru mine.De atunci nu am mai dormit si nu am mai mancat, o iubesc prea mult.Si mariy, nu e chiar totul asa, in dragoste lucrurile se pot schimbat, Bafta man si sper sa te iubeascawinking.

| Linna a răspuns:

In primul rand daca simti ca nu poti traii fara ea, ramane`ti prietenihappyasa iti va fi usor, s`o uiti cat mai repede.Invata sa suporti.Cauta`ti o fata care te merita, care nu o sa-ti dea papucii. Pune`o sa raspunda sincerhappy sh adreseaza`i o intrebare f directa. "De ce nu vrei? Exista alt baiat? Nu iti place cum arat? De ce mi-ai dat sperante cand stiai f bine ca nu o a fie nimic intre noi? " Ceva gen.happy:* Succesbig hug sh sa nu suferiwaiting! Nu e ea prima, sh nici ultima fata :*

| mariy a răspuns:

No sati placa ce auzi dar trebuie sa cauti alta. the best way out is always through. daca nu te vrea omu nai ce face.cu cit mai mul tinsisti cu atit mai departe o dai. incearca sa fii mai lejer pina poate o sa traga ea la tine. inca e posibil sai lipsesti daca nu te mai vede si atunci iesi in cistig. baftahappy

| Just Kiddin' a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun! poate ca ea nu cauta o relatie stabila. sincer, incearca sa nu te consumi. nu zic sa iti gasesti alta. dar vreau sa zic ca ai putea sa continui sa vorbesti cu ea pe mess, dar ca doi prieteni si apoi isi va da ea seama de ce simte cu adevarat. iar tu relaxeaza-te si distreaza-te, pana gasesti aleasa!winking

| ionutk9 a răspuns:

Cel mai bun lucru e so lasi in pace o sa se regandeasca asupra ce a zis doar las-o in pace nu ii mai zice nimic intra in pamant pentru ea adica pentru ea sa nu existi poate incet incet iti va simti lipsa nu merge sa te umilesti cu cat te umilesti in fata ei cu atat ii dai curaj sa te respinga las-o in pace pur si simplu

| joshua86 explică:

Eu daca nu as simtii instant ceva pentru cineva. dar as vedea ca este 100% pentru mine. m-as gandii ca greu mai gasesc. un om sa ma iubeasca la fel. dar nu i-as da cu piciorul. as incerca

| joshua86 explică:

Jur ca nu stiu ce sa fac. sunt distrus. psihic si fizic