| MayaDaya a întrebat:

Am o problema foarte grava, care necesita o rezolvare cat mai rapida. Este vorba de un baiat, cu care m-am intalnit in weekend la majoratul unei prietene. Am vorbit aproape toata seara cu el si imi spunea uitandu-se la ceilalti cum radeau (ca bausera cam mult) ca nu se regaseste in niciun grup. Eu sunt timida, si foarte greu adaptabila; deloc sociabila. M-am indragostit de el. Mi-a vorbit foarte mult despre familia lui, despre el. Mi-a spus ca nu are o iubita, si ca e foarte pretentios in aceasta priviinta. I-am spus ca imi place sa stau cu el, iar el a zambit. Problema e ca nu stiu daca si el simte ceva pentru mine. Nu imi pot da seama de asta. De sambata, am vorbit doar o data pe mess. Acum as vrea sa vorbesc cu el, sa iesim pe afara in weekend(suntem din acelasi oras) dar el e in Bucuresti, iar eu in Craiova. Intrebarea este: Ce trebuie sa fac, pentru ca macar sa ma bage in seama, si sa-si dea seama ca il plac?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca pasul asta daca il intereseaza persoana ta

| ComatoseWine a răspuns:

Un baiat la betie spune lucruri ciudate si marturiseste trairi interioare sau doar delireaza.Nu te baza pe ce se intampla si ce spune un baiat baut.Plus ca poate nu ma potriviti.Cum te vei integra tu in grupul lui daca esti atat de timida? Pare un "bad boy"smug

| Ando1dul a răspuns:

Eu zic s-o lasi balta, nu mi se pare o treaba buna.

| neutrino a răspuns:

Ghinionul tau este ca baiatul s-a trezit din betie. Da-i din nou sa bea.

| dragos9234 a răspuns:

Cu timiditatea nu rezolvi nimic.
Fii mai indrazneata, fa primul pas.

| irrumator30 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa-i spui ca il placi. Dar nu asa, oricum. Stai in camera, si gandete-te la u discurs bine pus la punct, pe care sa il repeti, pana cand stii foarte bine ideile. Pregateste-te si de intrebari din partea lui si alte imixtiuni. Multa bafta!

| irrumator30 a răspuns:

Nu face asta pe mess. Niciodata. Se face face 2 face. Intre timp, incearca sa ii iei si o mana de-a lui intre ale tale.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Poti sa ii spui direct k il placi. Poate o sa te intrebe el daca vrei sa iesiti.Bafta!happy:*

| SkorpYo a răspuns:

Spune-i direct ca il placis sau daca n'ai accest curaj dai de inteles ca il placi ...mult noroc!