| Any_2443 a întrebat:

Am o problema grava as zice eu.Acum cateva luni un barbat casatorit mi-a propus sa fiu cu el.Eu refuzandu-l a inceput sa ma sanrajeze ca daca nu voi face sex cu el va veni la parintii mei si le va spune ca eu am fost impreuna cu cineva(fostul meu prieten). L-am refuzat si ma amentintat ca vine la ai mei.In fine nu a venit. Dar in schimb tot ma suna pana intra-o zi cand nevasta-sa mi-a gasit in telefonul lui numarul meu.Nevasta lu asta a vorbit cu cumnatasa(sora lui) si am purtat o discutie cu sora lu jigodia care ma shantajat. Dupa acea discutie el tot ma suna dar eu nu ii raspundeam niciodata. Apoi iarasi am avut alta discutie cu sora lui in care eu ii explicam ca vreau sa fiu lasata in pace.Chestia este ca noi de fapt nu ne certam pentru faptul ca ma suna fratisu ci ea tot ma tragea la raspundere de ce am fost eu impreuna cu fostul meu prieten.Azi m-am intalnit pe strada cu nevasta aluia si cu sora lui si pana si nevasta aluia era suparata ca de ce am fost eu impreuna cu fostul meu prieten dar nu prea o interesa de faptul ca sotul ei s-a dat la mine.Si iarasi mi-a spus ca vine la ai mei si le spune ca am fost cu fostul meu prieten.Va intreb pe voi familia asta e normala? Sunt eu nebuna? Ce ar trebui sa fac? Tin sa mentionez ca sunt o familie de scandalagii, furaciosi cu curve iar sora aluia care ma santajat ma uraste pentru ca arat mai bine decat ea si pentru ca pana si prietenul ei se uita dupa mine.Multumesc pentru ca m-ati ascultat.Astept parerile voastre.Credeti ca au tupeu sa vina la ai mei sa le spuna desi ma ameninta in felul asta de 4 luni? Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Stai linistita nu o sa mearga, nu are atata tupeu. Ignoranta este cea mai buna metodahappy

15 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca varianta optima ar fi sa le spui parintilor tai ce se intampla. Nu cred ca vor spune parintilor tai insa nu te vor lasa in pace. Si nu este exclus ca in spatele santajului sa se afle si altceva.
Si inca ceva : retine ca santajul este pedepsit de lege.

| butt3rfly16 a răspuns:

Pai nu am inteles dc toata lumea are ceva cu fostul tau prietenthinking Cel mai bine nu crezi ca ar fi sa vbesti cu unul dintre parintii in care ai mai mare incredere, sa-i povestesti ce se intampla si ii ceri ajutorul ca sa scapi de acel barbat si de familia lui? Daca nu poti sa vbesti cu ai tai atc incearca sa faci cumv sa iti schimbi nr de tel si daca continua sa te santajeze fa-ti curaj sa spui cuiva problema care te macina ca sa o rezolvi si sa stai linistita.Multa bafta!winking

| Marynna a răspuns:

Astea sunt complet nebuni! cel mai bine ar fi sa vbesti cu parintii tai, pentru ca vad ca tu nu ai reusit sa rezolvi nimic, asa ar fi cel mai binewinking

Răspuns utilizator avertizat
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

. Na-re ma ce sa iti faca stai linistita, lasa-i sa vina la tine si u le spui adv lu ai tai, da mama si tata am fost cu un baiat ceva timp, in schimb asta ma santajeaza ca daca nu fac sex cu el si ce altceva mai vrea ca vine la mine la usa. Ai incredere in parintii tai ca ei te vor crede, da mai bine le spui u prim a adv. Vorbeste cu maica`ta incet si spune`i totul. Da mama am fost cu un baiat si acum asta ma tot santajeaza si nu ma lasa-n pace.La fel si nevasta`sa cu soru aluia se tot iau de mine ca cica dc am avut iubit si au ciuda pe mine ca arat mai bine ca ele. Si ea te va intelege ai incredere in tine si vorbeste`i cu inima deschisa spune`i tot pentru ca e maica`ta si stie ce masuri sa ia. Mie una mi se pare absolut normal ca ai avut un prieten. na-re ce sa-ti faca ca doar esti fata nu esti lezbistraight face ca sa te uiti dp fete!
(Ei te emeninta ca stie ca ti`e frica sa nu vina la tine si din asta ca daca era veneau de multoh go on stai calma:* rezolva cum ti-am zis eu@)

| Any_2443 explică:

Chestia este ca eu vreau ca totul sa se termine repede fara sa afle lumea.Nu vreau scandal si de aceea nu vreau sa afle ai mei. Sper ca timpul sa le rezolve pe toate

| Any_2443 explică:

Pe sora barbatului care ma shantajat(este de varsta cu mine) si pe el ii cunosc de cand aveam in jur de 3-4 ani asa.Tocmai de aceea nu ma asteptam sa faca asemenea lucru

| jolie a răspuns:

Probabil daca nevastasa a gasit nr tau in tel. la el o fi imbarligato altceva si nu i-a spus adevarul e ceva normal nu? iar tu le poti spune parintilor tai ce ti se intampla ca la o faza de asta nu ii mai intereseaza pe ei ca ai avut tu un iubit asta e ceva mai grav decat ca o relatie si asa rezolvi totul si scapi de calvarul asta

| vasiledumitru a răspuns:

Dar nu ne ai spus de ce considera ca e naspa ca ai fost prietena cu acel baiat.
Daca as fi in locul tau le-as spune parintilor pentru ca ei o sa fie tot timpul langa tine si te vor ajuta.

| GymClass a răspuns:

Anunta rapid cia-ul, swat-ul, cheama rusii rapid rapid laughing
acum serios... vorbeste la politie poate-l fac de niste bani aialaughing

| Julian1stb a răspuns:

Cred ca imi scapa ceva in toata povestea asta laughing Cu siguranta ai omis cevahappy M abtin de la alte comentarii oricum happy

| pixie_7635 a răspuns:

Mai bine vorbesti cu parintii tai ei trebuie sa te inteleaga

| geoox550 a răspuns:

Cine e fostul tau iubit?

ca vad ca din cauza lui ii atata scandal...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acu' ala o fi un taran. Un prost needucat. Ok ai avut un prieten dar te-ai despartit de el deci acum nu mai e asa mare chestie. Spune-le "furaciosilor" tai parinti ce iti face ala si poate il dau in judecata pe nesimtit.happyhappy

| rox_4753 a răspuns:

Care e legatura dintre fostul tau iubit si acest domn? cum l-ai cunoscut pe acest domn si pe sora lui?
eu cred ca totul se trage de la fostul