| Emitzu95 a întrebat:

Am o problema. Masturbarea. Stiu ca nu este bine atat din punct de veder fizic cat si moral si aici ma refer la religie. De o saptamana nu am mai practicat acest lucru, insa hormonii nu imi dau pace! Apelez la ajutorul baietilor, in special!

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Evită filmele porno, orice legatura care iti trezesc hormonii. Cand iti vin in minte ganduri perverse lasa=le sa treaca si pare ciudat dar incearca sa nu te gandesti la nimic, trebuie sa ii interzici mintii. Esti captiv in propria minte.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba sa stii ca din punct de vedere fizic e chiar bine chiar si moral daca nu faci excese

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Hei.Eu m-am lasat de asta acum un an si ceva.
Evita orice chestie care te poate duce cu gandul la stii tu ce,exact cum zice si Origamy.
Sa nu zici "O sa o fac din ce in ce mai rar dupa care de loc." ci sa te lasi brusc, asa va functiona.
Nu te mai gandi la relatii sexuale, caci iubirea adevarata nu e doar pentru asa ceva.
Vei vedea ca nu vei mai simti nevoia sa o faci.
Practic, te scapi de un drog, sa zic asa.
O zi buna!

| Oana92 a răspuns:

Daca nu exagerezi nu patesti nimic asa ca din cand in cand te poti masturba linistit

| Exilee a răspuns:

EXISTA CATEVA AVANTAJE si anume: te scapa de stres si iti calmeaza per moment trupul, elibereaza hormoni si substante care-ti stimuleaza la maximum organismul( precum oxitocina etc.), reduce riscul aparitiei tensiunii si scade cu peste 70% sansele de a prezenta infarct sau alte boli de inima.
In schimb insa, exista mai multe dezavantaje atat pe plan fizic, cat si pe plan psihic.

| hummmer a răspuns:

Vrei sa ti-o faca un baiat sau ce?
Baga mare,ce-i facut cu mana ta se numeste lucru manual bine facut.
Si acum serios, nu mai sta pe net, iesi afara, uita de site-urile xx, joaca un fotbal vreo ora si nu-ti mai trebuie hormoni. Gaseste-ti o ocupatie.

| alexanonimu a răspuns:

Cum *** sa te excite astfel de filme... offff ce duce dracu si tara asta

| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Cand iti vine, gandeste-te la altceva si incearca sa iti gasesti ceva de facut care sa iti aatraga atentia de acolo.

| skypy007 a răspuns:

Ia-ti si tu o gaoza sa nu mai fi nevoit sa ii dai in cap la mut