| maria92_9869 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani dar nu il iubesc. iubesc un alt baiat cu care am stat doar3 luni dar a fost ceva intens.regret ca il fac pe actualul prieten sa sufere dar nu pot renunta la el si nici nu am curaj sa o fac pentru cel pe care il iubesc.nu stiu cum sa imi dau seama daca cel pe care il iubesc ma mai iubeste. a tinut enorm la mine stiu ca a suferit mult dar eu m-am impacat cu actualul.de curand am avut o seara vesela si m-am imbatat si l-am chematt sa vorbim am plans si m-a sarutat a fost frumos dar am simtit indoiala in vocea lui. oare ma mai vrea? n

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Meriţi ce e mai rău nenorocită fără sentimente ce eşti!
Cum să stai 2 ANI cu un om miniţindu-l?!
Vai de capul meu... păi toată bunătatea ce i-am oferit-o unei femei, dacă aflu după 2 ani că stă cu mine doar la mişto... se transformă brusc în imensă ură şi cred că ar deveni prima persoană căreia i-aş dori un rău perpetuu.
Multe dintre voi fetele faceţi asta... de-aia spun eu că femeile se maturizează abia după 30 de ani!
Totală lipsă de respect pentru tine!

| cary29 a răspuns:

Cum sa te mai vrea cand tu ii oferi atata nesiguranta? Tu nu renunti la actualul dar totusi vrei sa continui cu celalalt. Vrei sa prinzi doi iepuri deodata dar ce tare o sa fie cand o sa ramai fara niciunul.Sincer,mai bine te-ai desparti de cel cu care esti intr-o relatie de 2 ani de zile, nu merita sa te comporti asa cu el.Si oricat ar fi de intense sentimentele pentru cel cu care ai fost 3 luni de zile, oricat ar tine la tine totusi se va gandi tot timpul ca tu in loc sa il alegi pe el te-ai impacat cu actualul.Cred ca cel mai bine le-ar fi fara tine la amandoi, iar tu incearca sa te hotarasti ce iti doresti si nu te mai baga asa in relatii pana nu esti sigura de ce vrei tu de la aceea relatie.

| mary_5801 a răspuns:

Eu zic sa nu mai cauti tu tot felul de iubiri si pasiuni ca in filme, ca s-ar putea sa ramai cu ochisorii in soare.Multumeste-te cu ce ai, si invata sa iubesti pe cine stii sigur ca te iubeste. Iubirea vine in timp sa stii.Si eu am avut de ales, si cand am hotarat sa raman cu el, nu il iubeam dar mi-am propus sa invat.Si nu regret deloc alegerea facuta, tocmai pentru ca au trecut de atunci 3 ani, si locuim impreuna.Il iubesc foarte mult, sa stii.Si acum sunt sigura mai mult ca niciodata ca daca l-as fi ales pe celalalt, viata mea nu ar fi fost atat de frumoasa cum este acum. Sper sa inveti sa il iubesti pe cel cu care esti de 2 ani. E pacat sa arunci atata timp doar pentru 3 luni de pasiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kongeriket, hai nu arunca anatema asa pe ea laughing.

Mai fata draga, tu te'ai gandit ca iti plac momentele fericite traite cu acel baiat, nu ca il iubesti?
Pur si simplu te simti mai bine cu el decat cu asta cu care esti de 2 ani. Si noi care ne dorim sa fim rasfatate si nu deschidem gura catre partener sa ii zicem ce vrem, plecam la alta floare.
Dar nu e bine asa. Vorbeste deschis cu prietenul tau, spune'i ce ti''ai dori in plus de la relatie.
Iesiti mai des, jucativa, mai copilariti pentru Dumnezeu.
Ai putea sa renunti amarnic ca il parasestiwinking. Pentru ca la multe li se uraste cu binelewinking.