| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 6 luni. Eu m-am indragostit de fata, dar fata nu. Am sperat sa se indragosteasca de mine dar nu a reusit. Cu toate acestea ii place sa-mi ofere un sarut, sa ma tina de mana, sa ma imbratiseze. Se comporta frumos, imi ofera ce-mi doresc. Nu imi explic cum poate face asta daca nu ma iubeste. Mi-a spus doar ca se simte bine cu mine dar nu fericita, si vrea doar sa fim prieteni nu iubiti. Singurul lucru care ii lipseste este chimia iubirii. De ce nu se indragosteste de mine? si face acele lucruri? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Poate tine la tine dar nu vrea sa recunoasca. Daca, in trecut, cineva a ranit-o, acum ii este frica de iubire si nu vrea sa se implice pana nu prinde incredere in tine. Oricum, 6 luni e destul, si incetul cu incetul se poate infiripa o poveste de dragoste.Ai rabdare cu ea, discuta pe tema asta.
Ar mai fi un caz. Ea, poate tine la altcineva insa ii e frica sa te lase. Poate acel cineva nu ii ofera ceea ce vrea si sta cu tine deoarece asa se simte bine. Oricum, si in cazul acesta, pana la urma tot va incepe sa tina la tine daca ii oferi ceea ce ea isi doreste.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sigur asta numai relatie de prietenie intre voi nu e.Nu ai cum sa te saruti, sa te imbratisezi cu tip care se presupune ca iti e "doar" prieten. Te iubeste insa e prea orgolioasa sa recunoasca!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Uite exact in situatia acelei fete sunt eu happy Unui baiat ii place de mine.Si eu il consider decat un foarte bun prietenwinking Nimic mai multbig grin Si sti de ce? Pentru simplul motiv ca inimii nu ii poti comandawinkingAsa si cu fata pe care o iubesti uwinking
Daca te imbratiseaza si se comporta bine nu inseamna ca te iubestewinking O imbratisare, un pupic pe obraz, o vorba buna pot veni si din prietenie happyNu trebuie neaparat sa vina din iubirewinking
Daca ea a spus foarte clar ca vrea sa ramaneti prieteni happy Eu zic sa asculti ce spune happy Dragoste cu forta nu se poatewinking

| butt3rfly16 a răspuns:

Dragotea cu sila nu se poate.Totusi mi-e greu sa cred ca daca se comporta asa nu simte si ceva fata de tine.thinking Ea acum incerak sa nu te raneask si ti-o spune intr-un fel chiar frt frumos ca vrea doar sa fiti prieteni si atat. Poate dragostea ei fata de tine este doar ca cea pentru un prieten si eu zic ca ar fi mai bine sa incerci sa o intelegi si sa accepti sa ramaneti prieteni.Sunt de parere ca daca e sa fie ceva serios intre voi 2 o sa fie asa ca stai linistit si gandeste-te la binele amandurora...iti faci tie rau continuand asa si ii faci si ei rau ca ea nu simte nimic speciat pentru tine si poate cine stie in acea relatie de prietenie sunteti mai apropiatihappy. Bafta!

| anna01 a răspuns:

Poate nu-si da seama ca te iubeste, daca esti mereu in preajma ei.Nu simte atractie pentru tine.Nu inseamna ca daca respecti toti pasii:romantism, respect, fata se va indragosti. Daca vrea sa fiti doar prieteni, respecta-i dorinta.Esti o companie placuta ca prieten dar nesatisfacatoare ca iubit, nu-i o situatie disperata, dar te doare pentru ca tii la ea.Nu o mai lasa sa-ti dea dovezi de prietenie care dor si te fac sa doresti altceva, sincer ii cam place sa se joace cu inima ta.Incearca sa o fentezi iesind cu alta fata sa vezi daca-si mentine parerea.Atractia este ceva mai delicat decat pare si mecanismul declansarii lui la fete este un lucru pe care trebuie sa-l manevrezi iscusit, dar asta presupune atentie si rabdare. observa ce gusturi are in materie de baieti, la ce-i sclipesc ochii.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Poate ca simte ceva pentru tine, dar e timida. Fii mai optimist, nu te lasa doborat de tristete ca nu poti fi cu ea. Fii multumit ca te saruta, ca iti vorbeste frumos, ca te tine de mana, ca te imbratiseaza. Daca nu erau acestea? Poate ca ii e frica sa iubeasca. Daca se gandeste ca daca veti fi impreuna, va aparea alt baiat, si te va rani? Asteapta, timpu le rezolva pe toate.

| pendula a răspuns:

Nu te iubeste pentru ca esti sarac omule. Femeilor le place 20cm+ si banii...

| gabriela_3062 a răspuns:

Nu te poti indragostii la comanda de cineva, stii cum se spune:Nu ii poti dicta inimii; poate nu este sa fie.Si nu trebuie sa fie neaparat indragostita de tine ca-sa se comporte asa, poate acum nu mai inceteaza cu gesturile astea pentru ca le face din obisnuinta, oricum daca nu tine la tine nu vad care este scopul relatiei, pana la urma o relatie se bazeaza pe iubire...

| lencikk a răspuns:

Dar u de unde stii ca nu te iubeste? daca a stat atata timp cu ineamna ca are ceva pus deoparte pentru ubig grinpoate e mai rusinoasa sau e indragostita de altcineva dar nu stie sigur daca merita sa te piardabig grinmai dai timp de gandire tot va fi binekisspa-pa succes

| Lavy_5946 a răspuns:

Poate ca nu isi da seama ca te iubeste. poate la inceput nu tinea la tine, dar s`a indragostit pe parcurs, insa nu isi da seama... spune`i sa se intrebe de ce sta cu tine daca nu o faci fericita. si de ce anume ar avea nevoie sa fie fericita... bafta :*

| assus a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te iubeste e grav! acum... e doar ce simte ea... nu poti face o fata sa te iubeasca. ori e ori nu

| danielgeo a răspuns:

Eu am invtata un lucru, si a fost dureros la acea vreme. "O femeie te paraseste cand nu mai ai nimic de oferit" iar daca tu inca mai esti cu ea dar nu prezinti interes pentru ea e cam tot pe acolo.

| Aly_8868 a răspuns:

Poate ii este rusine sa iti spuna. Daca tu nu i-ai spus ca o placi inseamna ca ea nici nu crede asta. Daca nu stie ca o placi inseamna ca de fapt este fericita cu tine dar iti spune opusul doar casa nu te faca sa suferi. Din moment ce crede ca nu o placi si te saruta etc vrea doar si tu sa o placi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa vorbesti cu ea despre alta fata si da-i de inteles ca-ti place si vezi cum se comporta.Vei sti mai sigur ce sentimente are.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu trebuie sa fi mai romantic sa ai oferi flori bomboane sa ai spui ca este frumoasa si an timp o sa se vada rezultate