| AnToOniiia a întrebat:

Am o relatie stabila de 4 luni(adica nu pot renunta la ea) si de curand am aflat ca prietenul meu se muta cu serv la 80 km distanta si nu ne mai putem vedea decat de 1-2 ori/luna cryingnici inainte nu ne vedeam chiar asa des pentru ca el era la distanta, dar nu asa mare(15-20km), dar ne vedeam o data, uneori si de 2 ori/sap. Eu tin la el mai mult ca la oricine si orice, iar el imi impartaseste sentimentele si-mi arata asta in fiecare zi :X... mi-a spus ca cel putin pna la primavara va sta acolo si ca nu renunta la mine indiferent ce ar fi, dar de cand am aflat ca se muta, plang si cred ca voi suferi o depresie crying. Seara imi inchid usa in camera si ma pun pe plans in hohote de nu ma pot opri, iar dimineata ma trezesc si primul lucru pe care il fac e sa plang crying. Nu mai am chef de iesit afara, nici de prieteni, nici de muzica- de nimic. Va rog mult, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

80 km nu e foarte mult...
nu fi trista, fi fericita ca te iubeste si ca il iubesti si ca la primavara veti fi iar aproape.
te inteleg ca o sa iti vina dor de el si ca o sa il vrei mereu aproape dar asta este, va dura cateva luni.
in perioada asta trebuie sa fiti mai apropiati ca oricand sa vorbiti mult la telefon prin mesaje pe mess, sa nu pierdeti legatura.sa ii zici mareu ca il iubesti si el tie, asa poate va fi mai usor, nu iti vei pierde siguranta ca te iubeste, si vei vedea ca o sa fie bine.

| catthshshshs a răspuns:

Si care este drama, draga mea? Chiar tu ai zis ca te iubeste, nu va renunta la tine iar tu trebuie sa faci acelasi lucru.
Eu pentru 3 luni, in vacanta aceasta, mi-am vazut iubitul de 2 ori pe luna si nu am murit, dimpotriva, a fost mai placuta revederea.
Iar prietenul meu este la 100 de km distanta.
Nu iti mai face rau singura, gandeste-te ca va iubiti, ca timpul va trece si ca fiecare revedere a voastra va fi placuta.
Roaga-l pe el sa iti fie alaturi si spune-i ce te doare, poate asa te vei simti mai binewinking

| AnToOniiia explică:

Da, dar poate voi cand va vedeti puteti sta mai mult de 2-3 ore impreuna, spre deosebire de noi sad

| cosmina05 a răspuns:

Linisteste-te.eu am o relatie de 8 luni si e la 600 de km distanta.ne vedem o data pe luna. daca relatia voastra e serioasa nu ai de ce sa iti faci grji

| oana_9912 a răspuns:

Iia si te linisteste. si eu am o relatie de 2 ani.si in vara pr a plecat in strainatate si m-am dus la el la sf verii si ma duc si de craciun, si-ti dai seama e mult mai nasol. daca va iubiti si aveti incredere nu va faceti griji de nimic.intradevar e greu dar av veni si clipa cand va fi mai usor si ve-ti fi impreuna.:*:*

Răspuns utilizator avertizat