| ramona018 a întrebat:

Am o senzatie de usturime si durere la ovare. De la ce ar putea fi? Mi-a intarziat si menstruatia, trebuia sa imi vina acum 3 zile. Ma doare si spatele, sanii imi sunt umflaţi si dupa un contact ma dor ovarele foarte tare cateva ore. Sarcina nu cred ca poate fi, nu am facut niciodata sex neprotejat si de la ultimul cotact, acum o luna jumatate, am avut ciclu. va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ai chisturi ovariene. Aveam exact aceleasi probleme cand am fost diagnosticata cu boala asta urata. Sunt 6 ani de atunci si inca fac tratament. Du-te cat mai repede la ginecolog, eu am facut o mare tampenie, si anume de la primul semn (durere de ovare la contact sexual) am asteptat vreo 10 zile inainte sa merg la ginecolog, fapt care a dus la o complicatie suplimentara. Nu face ca mine, du-te imediat la ginecologul care te vede de obicei si solicita ecografie.

| Allexis a răspuns:

Nu este sarcina. Este o infectie. Ori partenerul tau ti-a adus cadou o boala de la cineva, ori a fost prea violenta penetrarea in timpul ultimului act sexual si te-a ranit in interior, ori partenerul tau e cam certat cu igiena intima. Mergi la un medic, bolile de genul asta si ranile din interior pot avea efecte crunte peste ceva ani, daca nu sunt tratate.

| cryssa a răspuns:

Itti propun sa mergi la ginecolog, poate e o raceala.

| VampireBlood a răspuns:

Eu am avut aceleasi simptome din cauza pietrelor la rinichi si a unei infectii urinare. happy

| 006iulia a răspuns:

poate esti insarcinata... Fa.ti un test de sarcina.

happy