| onelove_5381 a întrebat:

Am observat ca treaba cu indiferenta merge de minune.La fel ca mai inainte spun ca vreau sa o fac sa sufere, sa regrete faptul ca a renuntat atat de usor...am facut cateva "cercetari" si am observat ca pe hi5 tipului sunt cateva poze cu un bmw, sa inteleg ca poate chiar m-a iubit(asa cum spune)dar a iubit si mai mult baniisad. In fine, m am tot gandit si mi am amintit ca prietena ei la adus pe baietasul asta, ea a avut multe probleme cu prietenul ei si din cauza asta sa certat si cu parintii dar in fine nu e treaba mea. ce vreau sa spun ca fata cu care am fost tot povestea unde mergeam si ce faceam(sa nu credeti ca ma dau mare, ultima oara exact inainte sa ne despartim am fost cu ea de 1 mai la mare la hotel de 4 stele, am lasat o sa conduca masina, si am facut tot ce si a dorit)Cand a ajuns acasa sa intalnit direct cu tipa asta, destul de dubios, de fiecare data cand vorbea cu ea la telefon(mai mereu)asi schimba starea brusc... se vedea ca nu ma suporta dar chiar asa(banuiesc ca a fost geloasa si ca a facut in asa fel incat noi sa ne despartim, e doar o parere)? am impresia ca din cauza ei ne am despartit, chiar si atunci cand am vorbit la telefon pentru ultima oara era tot la prietena ei. oare a fost geloasa prietena? pe ea iubitul ei a si batut o cryingmama cat de ciudat pot sa ma simt. Poate pentru ca inca mai tin la ea f mult tot ma chinui in halul asta, tot ma gandesc. Dar gata. Vreau sa i dau o lectie sa simta si ea macar jum din ce am simtit eu, sa o fac sa planga dupa mine la fel cum a facut si dupa celalalt(cine vre sa stie sa citeasca prima mea intrebare ) Sfaturi? Daca doar vreti sa ma criticati lasati o balta. Ami pare rau dar poate sunt nebun si daca inca nu sunt simt ca o iau raznasad one love

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Uit-o si mergi mai departe!
Data vitoare ai grija cui ii mai dai inimioarahappy

| itarkan a răspuns:

Am citit intrebarea, si toate raspunsurile care s-au dat pana acum la ea, si am observat o chestie: stim ca este gresit ceea ce facem(le rasfatam pe fete mai mult decat ar trebuie, si ele ne parasesc), dar totusi continuam sa facem acest lucru. E un drum lung de la teorie pana la practica.
Onelove iti recomand sa nu te razbuni pe fosta, sau pe prietena ei. Nu se merita. Ii dai prea mare importanta. Incearca sa o faci geloasa, sa ii arati ca ai fost ceva bun in viata ei, dar ea a fost cea care nu a stiut sa il pastreze. Las-o pe ea sa fie cea care te cauta, cea care te vrea sa fi langa ea...Sau cel mai bine incerci sa iti cauti alta partenera, si de data asta incearca sa fi mai selectiv. Nu uita ca fosta, chiar daca se intoarce la tine, te-a parasit o data, si e in stare sa o faca si a doua oara. Totul depinde de tine. Succes, orice ai alege!

| Simon a răspuns:

Daca te razbuni mai rau o sa-ti faci tie, ii vei arata cu adevarat ca esti doar un "catelus" pentru ea. Femeile au nevoie de un barbat (aici nu intelege gresit, nu te sfatuiesc sa le bati, doamne fereste), nu de un animalut de compania care sa le rasfete si sa le satisfaca orice nevoie si dorinta (am facut si eu asta si m-a lasat pfff). Treci peste, gaseste-ti o alta prietena care sa te respecte pentru ceea ce esti si sa respecte si ceea ce vrei si ce-ti place tie, cum si tu la randul tau o vei respecta pe ea. Intr-un cuplu sunt 2, nu 1. Nu esti nebun, doar indragostit big grin, fa din intamplarea asta nefericita istorie si mergi mai departe. Bafta pe viitor, ai grija de tinewinking (poate si ea te-a iubit, dar totul devenise monoton, astfel a dat mai multa ascultare influentei negative venite din partea prietenei decat sentimentelor pentru. tine)

| Simon a răspuns:

Acum serios vorbind, ii spuneti ca nu e bine sa se razbune pe ea si imediat dupa ii spuneti sa o faca geloasa... e acelasi lucru - daca o face geloasa nu-i arata ca nu-l mai intereseaza, e exact invers. onelove invata din propriile greseli si mergi mai departe, gandeste-te ce se va intampla daca iti faci o prietena doar ca sa o faci pe "exa" geloasa, si te indragosteti de noua prietena, oare cum te vei simti, sau cum se va simti ea daca va afla ca doar te-ai folosit de ea...si asa mai departe. Incearca sa privesti partea buna a lucrurilor - fata asta chiar nu ti-a deschis ochii despre cum ar trebui sa fi intr-o relatie? Bafta!

| angel_6687 a răspuns:

Nu te-a iubit suficient de mult sau cel putin nu atat de mult cat o iubesti tu.Este foarte influentata de prietena ei.Merita o lectie, dar nu uita ca tu inca mai ti la ea...ai grija

| Bianca_3626 a răspuns:

Hmm, sincer cred ca prietena ei e geloasawinkingadica daca ea nu mai are prieten trebuie sa o faca si pe iubita sa renunte la tinewinking
treaba cu razbunarea nu te sfatuiesc sa o faci; 0pt ca stii tu cum e :razbunarea arma prostuluiwinkingmai bine FA-O GELOASA, ARATA-I CA NU TE INTERESEAZA CA V-ATI DESPARTIT!
mda stiu ca doare dar mai sunt si alte fete! si nu are rost sa plangi dupa ea, ca daca intr-adevar te iubea nu te paraseawinking
Hai fii tareewinking

| vasy_8839 a răspuns:

Sincer, nu stiu cine te poate intelege dar banuiesc ca esti la o varsta"frageda"...totusi "nu tot ce zboara se mananca"mai ales avioanele, cu tot cu "parasute", asa ca ai grija!

| freiheit a răspuns:

Miaplacut mult raspunsul lui angel.ma voi conduce dupa el. daca ai fi fost un badaran(fara suparare) ai flirta cu prietena prietenei tale(ceea care crezi ca te invidia)si daca aia ar accepta ai intelege ca ea a influentato pe prietena ta nu? pe linga asta ar invidia si fosta ta prietena provocandui senzatia de (sunt vinovata in fata lui) dar fii atent deseori acesta poate fi un capriciu din partea ei si probabil sa nu fi fost nici o dragoste( scuze daca team ranit cumva sper sa n-am dreaptate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah moshule, stai ma frate calm si nu te mai consuma pentru una careia i se rupe de tine direct din cotor. Tre' sa retii o chestie: daca femeia simte actul sexual cu tot corpul spre deosebire de noi care simtim actul sexual cu organu' si restul' corpului are alte functii, unde ai mai vrea tu la femeia sa-i ramana si loc prin corp sa proceseze si un sentiment nobil? Serios, nu vreau sa par misogin sau mitocan in vreun fel, da' mi-am luat si eu foarte multe tzepe, am plans ca un bou si m-am consumat in ultimu' hal, da' nu m-am apucat de droguri, nu m-am apucat de bautura, nu mi-am taiat venele, nu mi-am ignorat fostele si le-am zis intotdeauna la multi ani de ziua lor si am discutat cu ele respectuos, dar mult mai distant... Nu trebuie sa le arati ca suferi. Si ia gandeste-te putin ca asa am fost si eu bou si le-am dat un deget la toate de au incercat sa-mi ia toata mana: tu daca ai fi femeie si s-ar tot tine unu' dupa tine si ti-ar face pe plac mereu si practic n-ar avea propria lui personalitate, propriul sau caracter, propriul sau tupeu, fara sa ia atitudine impotriva razgaielii pe care o astepti de la el, n-ar fi parca prea al dracu' de usor, n-ar deveni mult prea monoton si mult prea repede, nu te-ai satura de un asa tip? Cumetre, stai potol si nu te mai tine dupa ea ca te faci de cacao, nu incerca s-o faci sa sufere pentru ca nu ai ce sentiment sa-i ranesti s-o doara pentru ca asa-i femeia, superficiala ca intotdeauna, cu toane si mofturi ca toate. Omu', daca-ti mai faci o femeie pe viitor, ia dracu' atitudine in fata ei ca eu prost am fost de un car de ori si si-au batut joc parasutele de mine cat au putut. Dar atat, cat au putut, nu mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului ( o sa regreti tu o sa suferi mai mult )

| oana_9447 a răspuns:

Eu spun sa o lasi un timp in pace, poate isi da seama ce a pierdut, iar daca te iubeste te va cauta.