| chica a întrebat:

Am prieten, la inceput credeam ca e iubirea vietii mele dar dupa un timp a inceput sa fie foarte gelos. ne-am certat de multe ori iar ieri i-am spus ca vreau o pauza si a inceput( ca ce nu-l mai iubesc, apoi ca daca sunt fericita, cine a aparut in viata mea) in momentul acela chiar m-am suparat si am tot continuat cu 'pauza' dar incepe ca asta nu e joaca de copi ca cu 'pauza' e veche. OK dupa ce ne-am m-ai certat s-a pus pe plans cand l-am auzit mi s-a rupt inima si ne-am impacat. Voi ce ati face in locul meu vreau ideei va rog nu stiu cum sa mai procedez intodeauna cand ne certam face cum face si tot pe mine ma face sa ma simt prost si ii cer sa ne impacam

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Si facand pauze, nu trece treaba.O faci mai rau...Comunicarea,calmul si intelegerea e cheia. Daca nu exista,ciao ciao! Prima data prieten, apoi iubit. Fara acest nivel, game over!

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Stiu ce simte omul te iubeste asa mult si este gelos... crede ca il inseli (daca nu stai cu el mult asta crede el pnm este ma isentimentalist) el sufera daca a plans sufera rau din cauza ca este gelos o sa o dea in bara mereu pana te va enerva pana se va termina totul intre voi, trebuie sa stai cu el zic eu si sa ii dovedesti ca chiar il iubesti si sa nu fie gelos ia-l cu ceva dragut ceva de genu "hai iubii ca nu te insel numa fi gelos crede-ma!" ceva de genu pnm te descurci tu! deci ori asta ORI ESTE UN SUPER-BUN-BUN-BUN actor si se foloseste e tine dar nu stiu cum poate fi asa de actor... eu cred caci chiar sufera pentru tine! da-mi detalii pe PM daca mai vrei sugestii de ex stai cu el mult sau va vedeti mai rar? de cate ori va vedet icati ani aveti etc asta desigur daca ai nevoie de ajutor sau daca nu ti-a ajuns ce ti-am spus mai sus, bft

| unknownboy a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie doar ca eu is baiat big grin

| chica explică:

Stam impreuna de un an ne petrecem tot timpul impreuna i-am spus sa se schimbe dar zice ca el asa este si nu poate sa faca nimic (este extrem de gelos nu ma lasa sa ma duc la petreceri de familie ) (parinti mei nu sunt de acord cu relatia noastra, nu-l accepta)