| micheilla a întrebat:

Hi TPU! Ieri m-am certat cu prietenul adica nu ne-am certat a fost el gelos si ne-am luat aiurea. Eu i-am spus mai bine o terminam ca sa nu ne mai certam si inca ceva, iar el a spus ceva de genu "din 2 mesaje s-a dus iubirea ta." si eu dupa eu i-am trimis mesaj nu am spus ca nu te mai iubesc. Si cauta sa ne imacam, dar nu a avut curajul sa-mi spuna hai sa ne impacam sau sa-si ceara scuze, asa cum faceam eu cand ne mai certam. Eu as vrea sa-l uit sau sa ne impacam sunt confuza, desi vreau sa-l uit inima nu ma lasa! Ce sa fac sa vina el sa-si ceara scuze? Sau sa-l uit(eu il mai iubesc si el pe mine). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Intreaba-l de ce ii e asa greu sa recunoasca ca a gresit? [de obicei, lor le e mai greu sa isi ceara scuze, dar ar fi cazul sa o faca, daca te-a judecat gresit].
Apoi, spune-i ca daca el crede ca merita sa dati cu piciorul in iubirea dintre voi din cauza unei prostii, atunci mai bine sa te lase in pace.
Nu ai de ce sa ii ceri scuze daca nu i-ai gresit cu nimic. Certuri peste tot sunt, important este sa invatati cum sa treceti peste ele.
Poate vrea o pauza, e posibil si sa nu stie cum sa reactioneze in situatii ca asta.
Daca nu reactioneaza, atunci cred ca nu te-a iubit, nu cu adevarat. Daca o facea, oricat de greu i-ar fi fost, ti-ar fi cerut iertare sau macar sa va impacati.
Bafta! happy

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Dc sa-l uiti? nu ai dc, plus de asta odata ce iubesti si stii ca o persoana te iubeste nu o poti uita!
Asteapta! o sa`si ceara scuze...tongue
Succes!

| Sabinutza16 a răspuns:

Pai eu cred ca daca va iubiti nu merita sa va despartiti pentru certurile pe care oricum le au cuplurile! parerea mea este ca iubirea iarta tot si daca il iubesti(numai daca il iubesti) suna-l, dar mai bine intalnitiva fata in fata si spune-i calm care e parerea ta si ce te doare si apoi iarta-l caci nu cred ca tia gresit asa de tare incat nu ai putea sa-l ierti. Iubirea e frumoasa mai nu faceti si voi prostia mea, eu nu am iertat si acum am pierdut! Bafta:*

| neverletmego a răspuns:

Eu cred ca tu ai facut destul. Asa ca asteapta sa vina el la tine sa faca ceva. Daca te iubeste nu o sa stea pur si simplu stiind ca te poate pierde.

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Il iubesti? Impaca-te cu el. Daca nu o sa te impaci o sa fi suparata, o sa te intrebi ce ar fi fost daca erai cu el, etc.Intr-o relatie pe rand,ambele persoane trebuie sa lase de la ele. Daca el a gresit si nu iti vine sa iti cere scuze,du-te tu la el si clarificati situatia, demonstreaza-i ca trebuie sa isi lase orgoliul acasa sa nu mai fie gelos, pentru ca la urmatoarea criza de gelozie nu vei mai fi tu cea care sa se duca la el.

| micheilla explică:

Da nici mie nu imi vine sa ma duc sa-mi cer scuze. mie jena intr-un fel k eu am sp sa o terminam si acum ce fac ma duc la el.:d.laughing