| Mititica12 a întrebat:

Am saliva foarte cleioasa sad
Oare din ce cauza?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca obisnuiesti sa respiri pe gura sau poate nu te hidratezi suficient.
Pentru ca daca nu e niciuna din cele doua, incep problemele.
Citeste, te rog mult, articolul de mai jos:
https://doc.ro/sanatate/ce-spune-saliva-despre-sanatatea-ta
Sa fii atenta si sa-l citesti pana jos.happy

| wildthing a răspuns:

Ceva gen, trebuie sa faci eforturi ca sa iti inghiti saliva, parca se intinde si nu vrea sa se duca pe gat? Cand scuipi e eventual si amestecata cu un pic de sange?
Vorbesc doar din auzite, speculez, pentru ca nu sunt medic... dar e posibil ca daca ai facut sex oral cuiva care avea vreo bts sau ai sarutat pe cineva care a facut sex oral cuiva care avea vreo bts, sa fi luat si tu.
Poate ar trebui sa te duci la doctor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un medic stie mergi la el, de exemplu la medicul de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu te-ai hidratat suficient, cu apa.

Răspuns utilizator avertizat
| spionul99 a răspuns:

Ai saliva foarte cleioasa.

| suntbou11 a răspuns:

Sloboz