| Sebhp11 a întrebat:

Hey!
Sunt impreuna cu o fata de la mine din clasa de aproape 2 luni si imi tot zice ca nu e pregatita pentru primul sarut. M-a lasat pe obraz si m-a pupat si ea pe obraz, dar nu ma lasa pe gura. Ce as putea sa fac? Mentionez ca eu am 16 si ea 15

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa ii respecti decizia, asa este cel mai bine.Lucrurile fortate nu sunt niciodata placute pentru nimeni, si nici tu nu vei percepe sarutul ca pe ceva fain daca nu se intampla de la sine, daramite ea, care probabil este mai emotiva din fire. Aveti inca timp ce explorati si intimitatea sarutului, n-au intrat zilele in cap.Bafta si, in acelasi timp, nu neglijati scoala.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa fetitele mici in pace, ca la 15 anisori nu este inca capabila de relatii.

| Sebhp11 explică (pentru Violleta2022):

Ba sa stii ca e f matura emotional pentru varsta ei si e destul de pregatita

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebhp11):

Nici tu nu ai minte la 16 anisori, de aia ti s epare ca fetita aia de 15 ani este pregatita.
De ce crezi tu ca legea s-a schimbat?
Tocmai pentru ca SUB 16 ani se considera ca este copil mic, incapabil sa discearna bine ede rau si atunci copii sunt protejati legal, iar cei care intretin relatii cu minorii sub 16 ani, fac puscarie.

| Sebhp11 explică (pentru Violleta2022):

Aia e legata de viol, ce legatura are violul cu sentimentele unor oameni? Nu ne cunosti, asa ca n ai de unde sa stii cum suntem noi da sa stii ca am vzt si cazuri fericite la varsta asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebhp11):

Hartuire sexuala se numeste si obligatul sa-i bagi limba in gura sau sa-i propui alte chestii intime.

| Violleta2022 a răspuns:

Parintii ei ce spun?

| Sebhp11 explică (pentru Violleta2022):

Pe tatal ei nu il cunosc, iar mama ei ma place si a zis ca important e sa fim noi fericiți

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebhp11):

La 15 anisori este important sa-si tina fetita safe, sa nu fie hartuita sexual si nici violata si apoi, nu cred ca maica-sa este ok cu asa ceva, ca nici o mama de pe fata pamantului nu-si trimite fata la pupat si pipait la anisorii astia, doar ca sa o vada fericita.
Aste-s inventiile tale, de copil fara minte, ca nici tu nu esti departe la 16 anisori.
Ai mare grija sa nu afle maica-sa si taica-su, ce vrei sa-i faci fetei, ca se schimba imediat situatia.

| Sebhp11 explică (pentru Violleta2022):

Da ce vr sa i fac bre ca zici ca vr sa o violez. Auzi, cica hartuire sexuala! Doamne fereste ce ofticati pe viata pe cuvantul meu

| Sebhp11 explică (pentru Violleta2022):

Ce sa afle? Ca am pus intrebarea ca sa stiu cum sa o fac sa se simta sigura si pregatita. Nu mai generalizati generatia asta, nu suntem toti obsedati sexuali. Si nimic din ce am zis nu sunt "inventiile" mele

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebhp11):

Asa se cheama cand tu vrei sa o saruti cu forta si ea nu vrea: hartuire sexuala!
Ia de invata baitel, ca nu-i ofticat nimeni pe viata aici, nici macar nu-i vorba de asa ceva, semn ca tu nu intelegi deloc despre ce se vorbeste pe aici, unde suntem oameni maturi care-ti explicam ceea ce nu esti inca capabil sa intelegi la varsta asta.
Nimic nu se ia cu forta sau prin inselatorie, mai ales ca-i copil mic, protejat de lege.
Sunt mama si daca tu i-ai face asta lui fiica-mea cu forta, te asigur ca pot face plangere penala impotriva hartuirii copilului.

| Emilian65 a răspuns:

Continuați asa. Cu timpul o sa vrea și sărutul pe guriță.

| TheGentleman a răspuns:

În loc să faci scop din a săruta pe gură, mai bine v-ați asigura că nu aveți parodontoză și alte afecțiuni contagioase specifice gurii, în special dacă aveți bunici cu așa ceva

| Felissa13Eden a răspuns:

Ma bucur ca mai exista si copii inocenti de varsta voastra. Probabil are emotii si isi doreste sa fie ceva special. Vorbeste deschis cu ea, fa-o sa inteleaga ca o placi si iti pasa de ea. O sa va sarutati pana la urma, doar ai rabdare. Cred ca vrea sa fie sigura ca o sa fie ceva memorabil.