| deutss a întrebat:

Am si eu 2 intrebari. 1.care este cea mai buna pozitie pentru dezvirginare? 2. ce ar trebui sa fac pentru a reduce durerea?

7 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

1 baiatul deasupra cu siguranta
2-lubrifiantul si trebuie ca baiatul sa fie cat mai pasional, rabdator si tandru

| Cryssy a răspuns:

1. Pozitia misionarului (de preferat el deasupra. sau daca vrei tu deasupra sa poti controla mai usor)
2. Ai putea sa folosesti lubrifiant. El sa fie foarte tandru, dragastos, sa aiba grija de tine, sa nu o ia repede asa sa terminati imediat.ca nu e bine. E bine sa fie un preludiu mai lung asa.
Aveti grija de voi! Si nu uitati prezervativul!

| YoungHomie a răspuns:

Mai potrivita? nici eu n-am experientatongue femeia deasupra, sa detina ea controlul

insa.mai bine sa ai incredere in partener sa fie experimentatlaughingsa zic asa si sa nu te sperii de durere... daca nu ti-e frica nu o sa te doara [ca sa mori acolo in pat pe romaneste]laughing incearca sa fii relaxata. pr tau trebuie sa stie cum sa se poarta pentru prima data cu tine sa stie sa iti atinga punctele si sa te excitelaughing daca te excita nu cred ca o sa stai tu sa te gandesti la durere.

poti sa iei pentru inceput un pahar de vin sa ciocnesti cu el la inceputlaughing eventual sa fii mai relaxata
nu te speria si o sa fie oktongue muzica sau chestii din astea care sa-ti aline frica si sa iti aduca placere

[cata filozofie pe minelaughing]

sper ca te-am ajutathappy
funda?big grin:X

| poesia a răspuns:

1.-el deasupra, sau tu deasupra, sa poti controla totul.In cazul acesta tu decizi cand sa te opresti.
2.-Sa existe un preludiu inainte, si lubrifiere si multa rabdare.
Bafta

| vinty a răspuns:

1. O poztie simpla sa stati confortabil ambii.
2.Lubrifiant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin criza asta dinaintea "furtunii". Daca tu si prietenul tau ati decis ca trebuie sa faceti pasul sfatul meu este sa nu va grabiti.Incearca sa vorbiti deschis si propune-i tu lui daca el nu a incercat inca sa faceti petting.Eu am facut petting cam cu doua luni inainte de actul in sine iar cand am ajuns sa facem dragoste durerea a fost neinsemnificativa in plus de toate himenul a fost elastic de la petting si nu a curs sange absolut deloc.Au fost doua "piscaturi" si cam atat dar le suporti daca prietenul tau te saruta si te asigura mereu ca va fi bine.Deci petting...sarutari...comunicare multa si nu uita de prezervativul care are deja lubrifiant si te ajuta.Bafta! Scrie-ne cum a fost

| zanabuna90 a răspuns:

El deasupra si lubrifiant