| Sara2 a întrebat:

Am si eu 3 intrebari, va rog sa ma ajutati:
1. poate vedea cineva ca i-am vazut profilu de facebook(oricine ar fi chiar si aia cu "aboneaza-te")?
2. cum schimb numele meu de la profilului de facebook?
3. cum sterg profilu de facebook si il dezactivez?
dau funda, merci, scuze categoria am apucat sa trimit intrebarea asa straight face am editat pentru scuze

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

1. Nu se poate. Facebook-ul nu numai ca nu pune la dispozitie un astfel de serviciu, prin care cineva poate vizualiza de cine i-a fost vizitat profilul, dar interzice si duce o campanie activa impotriva aplicatiilor externe, care chipurile ar permite acest lucru. Majoritatea acestor aplicatii insa sunt falsuri, sau pot avea intentii ascunse si cat se poate de dubioase.

2. Te duci pe sageata jos, de langa Home, in coltul din dreapta sus de pe linia albastra, alegi Acount Settings, vezi ca in meniul din stanga sa fie General si in pagina care-ti apare dai click pe actualul tau nume.

3. Urmand aceeasi pasi prezentati anterior, In meniul din stanga in loc de General alegi Security si in pagina care-ti apare ultima optiune este Deactivate your account scris cu albastru.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la account settings! Funda?

| OneGentleman a răspuns:

1.Daca ai vazut profilul cuiva poate vedea(cica) cu o aplicatie gen cine mi-a vazut profilul in ultimele 5 zile
2.Intrii in account setings.iti apare numele ai in dreapta edit>editezi cum vrei sa iti apara apoi reintroduci parola ca si ti se salveze exact cum modifici si gata
3.Acceseaza acest link : http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
Si acum cel mai important pas. Nu trebuie, timp de doua saptamani, sa mai accesezi contul tau de Facebook indiferent de motiv. Daca nu vei mai accesa contul de Facebook timp de doua saptamani atunci va fi sters definitiv si nicio informatie persoanala nu va mai fi stocata pe serverul lor.
Ma repet, profilul tau de Facebook nu va fi sters imediat ce ai accesat acel link si ai dat Submit (sau trimite in romana)
Trebuie sa nu te loghezi, sa nu interactionezi deloc cu, contul tau de Facebook in nicio forma. Logarea va duce automat la stergerea cererii contului de Facebook. Logarea include desigur si conectarile pe Facebook de pe iPhone, IM, Mobil. Si nu in ultimul rand nu va logati pe alte site-uri ce folosesc Facebook Connect (asta daca v-ati facut conturi pe alte site-uri prin interfata Facebook).
Da, poate este absurd sa urmezi atatia pasi cand era mult mai usor sa stearga contul Facebook imediat ce s-a facut cererea dar aceasta este politica Facebook!