| ingerassecret a întrebat:

Am si eu nevoie de sfaturi de la voi, pentru ca nu stiu ce sa mai inteleg...
Fostul meu prieten cu care numai sunt de ceva timp impreuna, inca se comporta de parca inca ar mai tine la mine.Ma tine in brate,ma tine de mana,ma suna mereu,vorbim mereu, iesim afara, si cand ramanem singuri mereu ma saruta.Chiar si acum 3 zile m-a sarutat si m-a tinut in brate sad.
Sincer daca ar mai fi tinut la mine,cred ca se impaca cu mine.
Credeti ca ar mai tine la mine daca face aceste gesturi?
Oare ar mai fi posibila o impacare? mie imi este teama sa vorbesc cu el, poate ma va refuza, si nu as suporta asta.
Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?
Chiar am nevoie de sfaturi de la voi happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai la sarutat si nu mai intreba prostii.

| Seepty a răspuns:

Pai acorda-i o sansa si intreaba-l daca mai vrea o relatie. Daca da asa semne tot ce e posibil ca vrea si el o impacare si poate ii este si lui ''frica'' sa te intrebe la fel cum iti este tie sa il intrebi tu.

| swwat a răspuns:

Crede-ma, el isi doreste sa fie cu tine, daca tie rusine sa-i spui ca vrei sa te impaci cu el, atunci dai lui sansa sa o faca.Pur si simplu lasate purtata de val, din moment ce face aceste gestul, el vrea sa fie cu tine big grin [Funda?]

| Alcyon a răspuns:

Intreaba-l direct, ce vrea. Parerea mea e ca nu prea isi doreste sa se bage intr-o relatie, fiindca altfel ti-ar fi spus-o. Probabil ca-i place sa umble liber, cu tine... si cu altele. Unii baieti asa fac (mai ales la varsta adolescentei). Se plictisesc si vor altceva.

| 89080 a răspuns:

Să dorit, avea să fie cu tine, nu lăsa și tu să te sărute, arată că poti și fără el, dacă o sa aibă nevoie de tine o sa-ti fie alaturi, nu te lăsa provocărilor. Fii mai presus, cînd dorești ceva obtii. El trebuie sa fie genul de băiat care iubește mai multe odata, si trebuie sa le sarute ca sa se decida. Noi suntem in stare sa-ti dam sfaturi, dar nu suntem in stare sa-ti decidem viitorul. Drumul spre success mereu este în constructii. Baftă!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai joaca-te putin cu el, nu-l lasa sa te sarute, incearca sa fii mai indiferenta cu el, dar glumeata, si daca te intreaba de ce nu cooperezi, da-i de inteles ca nu sunteti impreuna, si nu oricine are parte de tandretea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sau se plictiseste si isi ocupa timpul. Iar, din moment ce tu ii permiti sa faca aceste gesturi, e normal sa le si faca. Uneori e placut sa saruti sau sa strangi in brate pe cineva chiar daca nu il iubesti sau daca nu vrei sa fii impreuna cu persoana respectiva. Asa au fost inventate prostituatele...