| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa nu stiti ce simtiti pentru o persona? Sa nu stiti daca o iubiti sau nu?

Deci eu sunt cu el de doua luni si un pic. La inceput imi placea foarte mult de el, dar nu a tinut( ne-am despartit dupa 3 zile din cauza unor prosti care s-au bagat peste noisad ). Apoi eu l-am cautat mai mereu si ne-am impacat. In perioada aia era innebunita dupa el, daca nu-l vedeam o zi nu aveam pofta de nimic. A mai trecut ceva timp si cred ca tineam destul de mult la el si el al mine. Dar acum imi aduc aminte mai mereu de fostul prieten(cu care am stat inainte sa stau cu actualul, el fiind primul meu prieten). Toata ziua visez cum ar fi sa fiu cu el, cand il vad pe mess(el intra foarte rar) nu stiu cum sa fac sa vorbesc mai mult cu el etc(el vrea sa fim amici, adica nu am sanse de impacare). Simt ca innebnunesc ca in mintea mea e numa' fostul. Dar si actualul... il vad cel mai dulce tip din lume, cand usnt cu el sunt cea mai fericita, chiar daca uneori(stand in brate la el) iar imi amintesc de fostullaughing. Nu-mi zice actuaulul ca ma iubeste decat foarte rar(ma rog, si eu fac la fel) dar imi arata ca tine la mine(m-a prezentat lu maicasa, ma suna cateodata cand nu are treaba din 15 in 15 minute ca ii e dor de mine, vorbim ore intregi la telefon etc). Dar sunt si foarte geloasa pe el... adica mi-e in permanenta teama ca o sa-l pierd(ca inca mai tine la fosta, sau ca ii place de alta). El imi zice mereu ca doar pe mine ma place si ma vrea, ca s-ar certa cu toti prietenii lui(care sunt impotriva noastra) doar sa fie cu mine, ca daca e sa se ia cineva de mine, nu mai are ce discutra respectivul cu el.

Deci voi ce credeti, ca tin sau nu la el? Avand in vedere ca sunt geloasa pe el(chiar daca nu-mi da motive), as vorbi toata ziua la telefon cu el, cand il vad de la distanta zambesc asa fara sa vreau, l-as saruta toata ziua, ador sa stau la el in brate etc. Si daca tin la el, de ce e fostul mereu in mintea mea? O sa pot sa uit vreodata de fostul(avand in vedere ca e primul care m-a sarutat)? Pls help. Voi credeti ca mia am sentimente pentru fostul daca ma gandesc la el sau tin la actualu?

Răspuns Câştigător
| yoyo_7345 a răspuns:

Sa stii ca prima dragoste nu se uita niciodata.fostul a fost primul care ti-a starni sentimentul (de a iubii) si nu cred ca el vei uita deoarece a fost primul care te-a facut sa zambesti.in legatura cu actualul pot sa iti zic ca tii la el. odata ce debea astepti sa vorbesti cu el si simti sa fie mereu langa tine. iubiti-va mult! si el te iubeste crede-ma daca tea prezentat lui maicasa si ar renunta la tot pentru tine.

2 răspunsuri:
| xKmKzExKAmiKAzEx a răspuns:

Pai tu chiar ti la el... asa sunt fetele (geloase) sa nu se mai uite baiatu la niici una decat la ea si sa vb cu el la tel 24/24 7/7 laughing...

eu zic ca tu il placi... tongue vot sau funda. sau ambele laughingrolling on the floorbatting eyelashes?

p. s.: pe primul nu prea ai cu sa-l uiti " PRIMA DRAGOSTE NU SE UITA NICIOADATA"winking tonguetonguetongue... pic asa din tine sigur ink mai tine utin la el...

| kostyyy26 a răspuns:

Se spune ca prima iubire nu se uita niciodata, asta nu inseamna ca nu o sa ai sentimente la fel de puternice niciodata si pentru alta persoana.In cazul tau, nu vei uita primul sarut, cand iti vei incepe viata sexuala, la fel nu il vei mai putea uita vreodata pe primul baiat, dar(in cazul in care va ve-ti si desparti dupa)vei trece peste"dragostea" care o aveai pentru el si te vei indragosti din nou, vei iubi poate chiar mai mult decat pe primul, dar intodeauna va ramane primul undeva in inima ta si vei tresari de cate ori il vei vedea.Deci parerea mea este ca il iubesti cu adevarat pe actualul iubit mai ales ca esti geloasa(gelozia nu vine decat atunci cand iubesti). Multa bafta!