| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa nu stiti ce simtiti pentru o persona? Sa nu stiti daca o iubiti sau nu?

Deci eu sunt cu el de doua luni si un pic. La inceput imi placea foarte mult de el, dar nu a tinut( ne-am despartit dupa 3 zile din cauza unor prosti care s-au bagat peste noi ). Apoi eu l-am cautat mai mereu si ne-am impacat. In perioada aia era innebunita dupa el, daca nu-l vedeam o zi nu aveam pofta de nimic. A mai trecut ceva timp si cred ca tineam destul de mult la el si el al mine. Dar acum imi aduc aminte mai mereu de fostul prieten(cu care am stat inainte sa stau cu actualul, el fiind primul meu prieten). Toata ziua visez cum ar fi sa fiu cu el, cand il vad pe mess(el intra foarte rar) nu stiu cum sa fac sa vorbesc mai mult cu el etc(el vrea sa fim amici, adica nu am sanse de impacare). Simt ca innebnunesc ca in mintea mea e numa' fostul. Dar si actualul... il vad cel mai dulce tip din lume, cand usnt cu el sunt cea mai fericita, chiar daca uneori(stand in brate la el) iar imi amintesc de fostul. Nu-mi zice actuaulul ca ma iubeste decat foarte rar(ma rog, si eu fac la fel) dar imi arata ca tine la mine(m-a prezentat lu maicasa, ma suna cateodata cand nu are treaba din 15 in 15 minute ca ii e dor de mine, vorbim ore intregi la telefon etc). Dar sunt si foarte geloasa pe el... adica mi-e in permanenta teama ca o sa-l pierd(ca inca mai tine la fosta, sau ca ii place de alta). El imi zice mereu ca doar pe mine ma place si ma vrea, ca s-ar certa cu toti prietenii lui(care sunt impotriva noastra) doar sa fie cu mine, ca daca e sa se ia cineva de mine, nu mai are ce discutra respectivul cu el.

Deci voi ce credeti, ca tin sau nu la el? Avand in vedere ca sunt geloasa pe el(chiar daca nu-mi da motive), as vorbi toata ziua la telefon cu el, cand il vad de la distanta zambesc asa fara sa vreau, l-as saruta toata ziua, ador sa stau la el in brate etc. Si daca tin la el, de ce e fostul mereu in mintea mea? O sa pot sa uit vreodata de fostul(avand in vedere ca e primul care m-a sarutat)? Pls help. Voi credeti ca mia am sentimente pentru fostul daca ma gandesc la el sau tin la actualu?

Răspuns Câştigător
| Roooxaneeelllll a răspuns:

Wai app ca nu mai intelegi nimic... ba cu fostul ba cu actualul tot ce am inteles este ca mai ti l fostul dar si la actualul sau nu mai stii faptul ca esti geloasa pe actualul deci...incearca sa-ti faci ordine in minte sa nu te mai gandesti la fostul ca doar stii ca nu mai ai sansa de inpacare cu el si sa incepi o alta viata. din cate am citit eu cred ca incepi sa tii la actualul dar nu esti inca decisa daca vrei sa fii cu el sau nu sau te temi ca te va lasa asta ce demonstreaza iar ca tii la el. deci ai grija fa-ti ordine in viata, incearca sa nu te mai gandesti la fostul si nu mai fi geloasa odata ce actualul tia promis ca nu te va insela.bafta

1 răspuns:
| thereforyou a răspuns:

Nu as vrea sa fiu in locul actualului tau.