| serkan10 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.Am fost cu o fata timp de o luna, a zis ca e mai bine sa fie singura, si ramanem prieteni.A zis ca vrea sa vorbeasca cu fostul sa vada daca se impaca (3 ani relatie),dar ala nu stie,are deja pe alta,dupa ce ne-am despartit eu o cautam mereu, ai trimiteam mesaje sa ne impacam, ea imi raspundea ca nu pe un ton nervos.In timpul relatie aveam zile cand ne iubeam foarte tare, zile cand zicea ca e mai bine sa ne despartim, asta se intampla pe la mijlocul relatiei.Acum la scoala se mai baga in seama cu mine.I-am zis ca imi fac spernate degeaba,eu inca tin la ea,astept sa se intoarca,ea imi zicea ca sa termin cu chestiile astea,mama ei a plans ca ne-am despartit,am fost singurul baiat careia i-am placut,dar dupa despartire eu o bagam in seama acasa prin mesaje,nu puteam sa stau fara ea,pe ea nu o interesa,iar la scoala eram indiferent si se baga ea in seama cu mine,de ce vrea sa ramanem prieteni buni,asteapta sa vada daca se impaca cu fostul,daca nu ai iese sa se intoarca la mine?, mentionez ca ea imi zicea,ca numai are de ce sa sufere,ca numai vrea sa fie cu mine,dar o prietena comuna imi zicea,ca il suna pe fostul dupa despartire si ala se facea ca nu o cunoaste,nu o inteleg deloc pe fata asta,dar tin la ea foarte mult,pot spune ca mai am inca ceva in inima pentru ea,a trecut o saptamna de cand numai suntem impreuna,ai dau mesaje de impacare,ea imi raspunde nervos,ca numai vrea pe nimeni,vrea sa fie singura,la liceu daca stau cu prietena comuna adica colega ei,se baga in seama cu ea cand vede ca vorbeste cu mine si se baga cateodata si in seama cu mine,m-a intrebat daca vreau sa ramanem prieteni buni.Ce are? dupa ce ne-am desparitit i-am zis ca am iubit-o,am tinut la ea,ea imi zicea ca nu ai cum sa iubesti intr-o luna,avea momente cand se comporta urat cu mine, de ce vrea sa ramanem prieteni buni?, de parca nimic nu a fost intre noi.

3 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, parerea mea este ca, cel mai bun rezolvant este timpul, care va rezolva orice. Poate ca are si ea nevoie de timp in care sa se adune sa se reculeaga, poate ca nici eu nu mai stie ce vre, poate fi bulversata. Ai rabdare, dai timp de ragaz. Daca tine cu adevarat la tine, te va cauta ea.

| tamarra a răspuns:

Acum ca nu mai sunteti intr-o relatie poti sa iti dai seama ca ai iubit la ea ceea ce credeai ca e, nu ceea ce e de fapt asa ca e cazul sa renunti sa astepti sa se mai intoarca.stiu ca e greu daca tu spui ca au iubit-o dar se mai intampla sa ne indragostim si de persoana gresita.ai destula stima de sine cred ca sa nu fii omul de rezerva al nimanui. vrea sa ramaneti prieteni fiindca e convenabil pentru ea probabil sa stie ca are pe cineva la care poata sa se intoarca cand isi va da seama cat a fost de proasta, dar nu asta conteaza, ci ceea ce vrei tu si ceea ce e mai bine pentru tine fiindca nici ei nu i-a pasat cand ti-a facut toate fazele alea.tie de ce ti-ar pasa?

| serkan10 explică (pentru tamarra):

Dupa tot ce mi-a facut, nu stiu inca tin la ea, e prima iubire...