| mihai_2762 a întrebat:

Am si eu niste nelamuriri daca ati putea sa imi raspundeti serios, chiar si pustanii pot raspunde la intrebare si pustanii intre 10-17

Ce este in capul pustanilor ma refer la cei intre 10-17? din intrebaririle lor reiese ca vor sex, gata s-a inventat sexul si ei repede. nu ar trebui sa isi vada de copilarie pentru ca odata treci prin ea?

Am inceput sa vad multe intrebari din partea pustoaicelor gen, are ceva daca prietenu are 17 ani si eu am 10?, pai nu stiu mai fetelor oare are?

Am vazut o singura data o intrebare de genu, am 10 ani oare e bine sa dezvirginez de la varsta asta?, deci scuzatima respectiva ori e retardata ori e retardata?

Am mai vazut ca unele pustoaice si pustani se vred frate foarte deszvoltati la niste varste fragede. Nu zic ca nu sunt da sunt foarte putini care sunt foarte dezvoltati de la varste fragede aici insa toti sunt. Cred ca am dreptate nu?

Eu cred ca am innebunit sincer spun asta. Pe fiecare zi ma uit pe TPU si pe fiecare zi imi pun mainiele in cap sincer. Desigur ca pustanii vor zice ceva de genu, ce stii tu ce simt eu? Daca ma injurati sa stiti ca nu ma atac.

Mai am o intrebare: am dreptate sau sunt eu nebun?

Multumesc pentru raspunsuri si nu as vrea sa vad raspunsuri jignitoare daca aveti ceva calumea de zis spuneti daca nu uitati-va la alta intrebare.

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Crezi ca esti singurul? Nu este zi, sau nu zi, ora in care sa dau la categoria Dragoste si Sex si sa vad astfel de intrebari. Nu putem sa-i blamam; e vina parintilor si/sau a anturajului. Asta e. Eu am incercat sa ii ajut cu un sfat, dar daca considera ca e mai bine ce gandesc ei, sa faca ce vor. Nu putem sa le spunem noi ce sa faca. Le dam doar sugestii.

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Hai sa nu exageram. Bunicile noastre se maritau de la varsta de 16 ani, uneori si mai mici, bunicii de la varsta de 18, idem aici. Viata sexuala poti sa o incepi si inainte de 17 ani, dar nu inainte de 15, zic eu. Totusi, sa avem in vedere ca bunicii nostri isi incepeau viata sexuala casatoriti fiind, si ar fi bine sa facem si noi la fel, nu? Cred ca aici sunt putini care vor fi de acord cu mine, dar zic ca este mai bine sa nu faci sex cu n-spe persoane, ci sa cauti persoana cu care esti gata sa te faci una si sa incepi viata sexuala cu ea. Indiferent daca o gasesti la 17 ani sau la 30.
Domnul fie cu voi.
P. S. voi vorbiti de educatie sexuala, dar in GB, unde se face serios educatie sexuala, si la varste din ce in ce mai mici (cred ca o sa ajunga in curand sa faca asta si in gradinite rolling on the floor ) este cel mai mare procent la tinerii care incep viata sexuala de la o varsta mica, si cea mai mare incidenta la fetele cu o sarcina inainte de 18 ani.
Raspunsul la aceasta intrebare este lipsa/ineficienta educatiei religioase.

| Floreenofficial a răspuns:

sad te inteleg perfect! dar sa stii ca pustanii nu se vor opri aici. apropo, sa nu iti imaginezi ca unele intrebari nu sunt puse la misto.multi n-au ce face si inventeaza...

| TeoPT a răspuns:

Ca ei sunt amatori de "senzatii tari" si ca asa e "normal" sa faci sex de la o varsta cat mai mica.cu cat ai inceput sa faci sex mai devreme si cu cat mai multi oameni cu atat esti mai respectat in gasca de "prieteni"straight face

le e si lene sa se documenteze. daca ar sti cu ce se mananca, daca s-ar proteja ar fi totul ok de ce am avea ceva sa le comentam? dar nuu.ca numa tocilarii cauta despre sex in scop educational. oamenii "normali" cauta filme porno.

mai e si curiozitatea : Mah oare cum o fi sa faci sex? Ia sa o rog eu pe colega mea din banca a 3a sa experimentam.

si mai e un motiv: Nimeni nu discuta despre sex cu un copil prin preajma: In scoli nu exista ore de educatie sexuala desi ar trebui sa fie, iar parintii au bagat in cap ideea ca "e rusine" sa vb despre sex. Parintii ar trebui sa le explice copiilor "uite tata asa asa si asa, uite mama asa asa si asa" pentru a evita sarcini nedorite si avorturi de la 13 ani.

E vorba aia: Ce nu stii, nu te poate afecta. Dar uite ca se afla. Peste tot numai sex, sex, sex.si nu mai e valabila chestia cu ce nu stii nu te poate afecta. In fine. cativa utilizatori TPU nu pot face mare lucru, cel mai bine e sa se introduca ore de educatie sexuala in scoli si parintii sa comunice mult cu copiii lor. daca nu, atunci macar copiii sa aiba bunul simt sa se documenteze.

Nici eu nu sunt mare. am doar 13 ani, dar consider ca am o gandire normala.

| Marijuana a răspuns:

Deci ai mare dreptate si daca ar fi sa fii nebun, nu esti singurul, sunt langa tine ca si eu am aceeasi parere. Nu ar trebui sa rad de chestiile astea, dar uneori nu mai potlove struck vrea sa faca s. x cu y ca vrea sa-l tina langa ea, z zice ca are 12 si un gagik d 20 si se simte pregatita sa faca s. x si multe alte chestiichatterbox

Au in cap doar S. X ca in rest e goooollaughing

De ce sa facilaughing

Asta`i viatalaughing

| Scuturici a răspuns:

Asta cred si eu! Daca ma combin cu cineva sa am macar 16-17 ani dar cu cineva deincredere care nu se gandeste numai la sex + ca atunci i-mi da voie mama mea dar are dreptate tot timpul i-mi spune de la sarut la sex mai este un pas si eu ii dau dreptate! Chiar i-ti distrugi viitorul daca i-ti incepi viata sexuala la o varsta frageda si nu prea cred eu ca exagerez.Era o data la o emisiune de pe euforia care a venit un medic si a zis in felul urator:"Organismul unei stricate ca nu pot sa ma exprim in alt fel simte nevoia sa faca sex de pe acum'' Succes!

| Anonim_5618 a răspuns:

Da ai dreptate...
si am mai auzit una rolling on the floor

: Buna draga TPU. Am 12 ani si ma jucam murdar cu prietena mea acum cateva seri intr-un cuibar si eu eram slujitorul ei si ma jucam cu limba la pasarica ei si mi-a venit sa stranut. M-am abtinut ce m-am abtinut si nu am mai putut sa ma abtin si am stranutat fix in pasarica ei. Intrebarea mea este, poate sa ramana insarcinata daca am stranutat dar am pus mana la gura? Vreau raspuns urgent. Sunt scary.

a fost prea tare faza asta laughing)))))))))

| L•o•L•L•y•P.o.o.p.s a răspuns:

sad Da ai dreptate. Parintii sunt de vina! Iau crescut in alt mediu. Si parinti mei imi spun orice da' nici chiar asa. Stiu prea multe de la varste foarte miciwinking. Daca vrei poti sa dai si o funditawinking/].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi vine sa ma arunc de pe geam cand vad ceva intrebari de genul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am 14 ani, sunt fata si am invatat ca trebuie sa am curajul sa fac ce simt. Recunosc ca mereu am facut asta, adica am avut foarte putine retineri. Deci in capul nostru este distractie ati fost si voi copii doar ca atunci era altfel.Si sa fim seriosi nu suntem doar noi de vina pentru ce se intampla tongue si parinti au vina lor pentru ca nu au stiut sa ne creasca, ei cred ca prin simplu fapt ca ne-au pedepsit cand am gresit si-au facut datoria nu e asa ar fi trebuit sa ne explice de ce luam acea pedeapsa si ar fi trebuit sa invete sa discute cu noi si altceva in afara de scoalawinking. Si nu e de mirare ca vezi fetitze de 12-13 ani care deja nu mai sunt virgine, si asta este in mare parte vina celor care nu le-au dat o educatie sexuala si cand au cate un prieten de o luna deja ele il iubesc si ala cum e baiat destept ii spune de doua ori ca o iubeste si hop in patwinking