| anna_9831 a întrebat:

am 17 ani, mi-am inceput viata sexuala, iar acum 2 luni si ceva nu mi-a venit menstruatia.Am fost la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in 5 saptamani, iar la 1 saptamana mi-a venit menstruatia.Se poate sa fiu insarcinata?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ginecologul a va sarcina la ecograf, atunci asta nu e menstruatie, ci o sangerare pe sarcina (poate chiar avort incomplet). Urgent la spital, fiindca daca e sarcina, poti muri in cursul acestei sangerari.

| monyk a răspuns:

Buna, cum ti-am raspuns si la cealalta intrebare, esti insarcinata! Daca medicul ti-a zis ca esti, atunci cu siguranta e adevarat, ti-a venit mentruatia peste sarcina, sau poate acele sangerari se datoreaza din alta cauza.

| Farcas a răspuns:

Daca medicul ti-a confirmat sarcina, inseamna ca asa este.Sangerarea aceea nu e mentruatie, e o sangerare peste sarcina care apar la unele femei...Vezi ce se intampla daca nu te protejezi? Acum...sunteti pregatiti atat tu cat si prietenul tau sa fiti parinti?straight face Esti sigur ca iti va fi alaturi pentru toata viata? Parinti tai stiu de asta? Crezi ca se vor bucura?straight face
Mai mai. Nu ai incotro. Vorbeste cu ei si spune`le.

| kaya a răspuns:

Dupa cum ti s-a mai raspuns da esti insarcinata daca ti-a spus si doctorul e clar ca esti insarcinata, menstruatia poate veni peste sarcina, asa ca urgent mergi la doctor sa nu fie ceva mai rau.Nu te speria anunta un parinte sa iti fie aproape si mergi urgent la spital.Multa sanatate si noroc.

| αndï a răspuns:

Protejativa! frate, nu faceti sex in timpul perioadei fertile daca nu vreti sa fiti mamici la 14 ani ok? happy

si in al 2-lea rand singura tehnica pe langa prezervativ care a fost dovedita functionala este ca baiatul sa o scoata inainte sa-si dea drumul happy
nu-i lasa sa-si dea drumul in tine ca o te faci sigur de un bebe

| Silviu591 a răspuns:

Pacat.la 17 ani...imi pare rau pentru copil.

| tweety_8071 a răspuns:

Pai daca medicul ti-a spus ca da, nu inteleg ce indoieli mai ai. E clar ca estibig grin
La unele femei vine menstruatia peste sarcina.Acum grija ta e copilul gandeste-te ce vei face cu ell.numai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta vine bebe,insa ,din cate stiu eu, in primele 2 luni de sarcina poti avea menstruatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta vine bebe, insa, din cate stiu eu, in primele 2 luni de sarcina poti avea menstruatie.

| anky_8375 a răspuns:

Vine bebe happy