| karynna a întrebat:

ce se intampla daca primesc in cadou buchetul miresei?
poarta ghinion?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu stiu. eu stiam ca buchetul miresei il arunca mireasa si cea care il prinde cica se va casatori in curand...

| anaid a răspuns:

Din toate superstitiile pe care le-am auzit pana acum asta e cea mai amuzantalaughingcum mai sa primesti cadou buchetul miresei? Poate ai prins buchetul...si stai linistita...nic vorba de asa ceva...si nici nu e obligatoriu sa te casatoresti daca il prinzi...la unele nunti unde am fost prezenta l`au prins fetite de 10-12 ani...sa fim seriosi...crezi ca ele o sa se casatoreasca? Asta e ceva asa... o traditie in plus sa zicem...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Se spune ca daca-l prinzi cand il arunca mireasa, te vei casatori. Nu stiam ca se da in dar. Ghinion sau nu........depinde de sotul pe care-l alegi.

| pas a răspuns:

Depinde de la cine e poate fi un apropo de casnicie

| rouaroxa a răspuns:

Nu fi superstitioasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vei marita