| Alexandru250201 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti cum trebuie sa fiu cu fosta iubita in asa fel incat sa aiba o parere buna iar despre mine si sa vina inapoi, tinand cont ca nu ne-am despartit din motive grave. Ar fi ok sa fiu mai retras, indiferent ca stiu ca femeile sunt retrase de genul astia de barbati? Sa nu spuneti ca nu merita pentru ca pentru unii oameni merita.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa mai vina inapoi, odata ce a plecat fiindca nu a simtit nimic pentru tine (nici sentimente, nici atractie fizica nici compatibilitate).
Nici o femeie nu pleaca degeaba dintr-o relatie!

Vad ca tu continui sa postezi topice, de parca nu ai pricepe, ca nu poti forta pe nimeni sa te iubeasca sau sa te vrea cu forta, daca acea persoana nu simte nimic pentru tine.
Ce-i atat de greu de inteles?
Aici nu-i vorba de "meritat", ci de faptul ca nu sunteti compatibili, nu va potriviti si apoi, ea chair nu te mai vrea.

| Miruna333 a răspuns:

Nu fa nimic. Da-i timp. Daca simte ceva, se va intoarce. Nu o stresa cu mesaje sau alte gesturi. Las-o sa fie singura cat sa poata sa isi adune gandurile. Cand ceva e sa fie, nu trebuie sa fortezi. Lucrurile fortate nu sunt bune niciodata

| Madaxo97 a răspuns:

Ca sa aiba o părere bună despre tine trebuie sa o lași in pace, sa nu o presezi sa fie iar cu tine sau sa te dai pe lângă ea daca stii ca nu te suporta pentru ca mai rau o vei enerva. Depinde acum si cu ce anume i-ai greșit, de ce v-ați despărțit, numai voi știți, daca este ceva ce se poate ierta sau nu. Nu înțeleg de ce vrei totuși sa reîncălzesti ciorba, daca s-a terminat, treci la următoarea mai bine.

| Alexandru250201 explică (pentru Madaxo97):

Pentru ca nici ea pe viitor n ar da cu picioru la o impacare pentru ca n au fost niste lucruri peste care nu putem trece, a fost mai mult o neglijenta din partea mea si o rectificare de comportament

| Alexalex1000 a răspuns:

Nu fii cicălitor că devii enervant. Și că sa aibă o părere bună despre tine trebuie sa o respecti și să-i fi loial