| gagica a întrebat:

Am si eu o intrebare din curiozitate:poate oare o fata sa sufere de vreo boala ce tine de organele genitale? ea fiind virgina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da: o infectie cu Candida (de la antibiotice), o metroanexita, tumori de ovar, chsituri ovariene, polipi de endoemtru, sau boli generale care se pot transmite si pe cale sexuala (HIV, hepatita B si C)

| Goofy77 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa incepi viata sexuala pentru a te imbolnavi de o anexita

| rebb a răspuns:

Da, poate.

| PinkY a răspuns:

Este foarte in "voga" acum problema legata de cancerul de col uterin, provocat de virusul papiloma uman, contactat foarte usor, nu neaparat prin contact sexual, ci doar o simpla atingere, indiferent daca se foloseste prezerrvativ sau nu. Deci, da, poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da depinde poate sa aiba boala din nastere