| Claudelu143 a întrebat:

Care sunt organele genitale la barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy organul genital al barbatiilor este penisul.
uite cateva informatzi despre acest organ poate esti curioasahappy
penisul:
-este organul genital extern
-este organ copulator
-indeplineste 2 functii 1. urinara 2. genitala
-este alcatuit din radacina si corp
-este bogat vascularizat
-in momentul excitatie se produce erectia( schimbarea stari penisului)
-prin procesul de ejaculare elimina sperma alcatuita din lichid spermatic si spermatozoizi.
eu am spus-o din buna stiinta. iubesc biologia la inebunie :X
te pupic:*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Penisul si testiculele.

| Minks a răspuns:

Sa presupunem ca nu esti retardat (ce-i drept, e greu). Tu n-ai puta si oua?

| DutzyX a răspuns:

Google.comwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo referitor la intrebare laughing barbati au doar 1 organ geniat nu sunt mai multewinking nu te lua dupa alti ca testiculele nu sunt organe genitaellaughing testiculele sunt glandele anexe fraierilor care duce-ti in eroare acest copil curios, cel ce a pus intrebarea! :*

| BiancaaBd a răspuns:

Testiculele

| Marius_5815 a răspuns:

Dar catzi ani ai daca nu sti care iti sunt organele genitale? din curiozitatetongue

| Claudelu143 explică:

Multumesc!
dar nu eram sigur

| Claudelu143 explică:

Să stiti ca n-am ajuns sa fac anatomia la scoala.