| Jake9237 a întrebat:

Am si eu o intrebare "simpla, dar complicata".Sunt cu prietena mea de 5 luni si cand o intreb daca ma iubeste... ea imi spune ca "nu stiu".as vrea un raspuns concret, ce as putea face in situatia asta.Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste, zicea Dante.In dragoste, faptele, gesturile, chiar si cele marunte, vorbesc mai clar si mai frumos decat cele mai mestesugite declaratii de dragoste. Dar in fine...In situatia ta as spune ca sunt trei variante-se alinta, in sensul ca te iubeste dar vrea sa para ca se ''lasa'' mai greu, nu te iubeste dar are chef sa te joace o vreme sau chiar nu stie ce simte inca pentru tine si faptul ca tu o presezi cu intrebari de genul asta nu o ajuta prea mult.Analizeaza-i si comportamentul fata de tine si trage concluzia care se impune, desi, daca tu esti foarte indragostit de ea, nu-s sigura ca vei putea face asta in mod obiectiv.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca te iubeste dar nu vrea sa iti spuna in fata...sa stii ca nu doar vorbele conteaza, e frumos sa spui te iubesc persoanei iubite, dar mai mult conteaza faptele, gesturile, daca tu simti ca ea te iubeste si se vede asta in privirea ei, daca te respecta si se comporta asa cum trebuie, nu ai de ce sa iti faci griji, bine, ca normal ar trebui sa iti spuna ca te iubeste, sau macar un da putea sa iti spuna, se poate ca ea sa fie confuza, poate are ceva motive sa se poarte asa, sau poate are altceva mai bine vb cu ea si intreb-o ce se intampla si daca este bine...

| CevaNormal a răspuns:

Pai inseamna ca nu te iubeste inca, ar trebui sa depui mai mult efort ca s-o o faci sa se indragosteasca de tine, pentru ca sint uneori momente cind cineva din baietii rai, niste cacanari, seduce vreo fata si ii spune din prima noapte ca il iubeste atunci iti vine sa-i dai in cap si ei si lui laughing. Nu dispera apasa putin acceleratia, tine rotatiile la un nivel si succesul iti este garantat. Petrce cu ea mai mult timp, cu momente foarte placute.

| buli a răspuns:

Pai, daca o iubesti, asteapt-o, intr-o zi o sa iti spuna ca te iubeste si o sa vezi cat de frumos o sa-ti spuna. Ea nu te iubeste inca, dar ai putea sa o astepti daca sti tu o iubesti. Daca nu o iubesti ar fi cam aiurea sa stai cu ea. Catuta-ti alta daca e sa fie asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare, iti va spune asta cand o va simti, si va fi din inima! E mult mai frumos asa decat mecanic- sa fie acolo doar...
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca deocamdata nu stie exact ce simte... dar fii sigur ca tzio va spune cand cu adevarat te iubeste! Eu cred ca ea tine la tine pentru ca de asta e cu tine de 5 luni.numai ca poate vrea sa fie sigura de raspunsul eitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violeaza-o.

| Jake9237 explică:

Multumesc inca o data pentru ajutor. Apreciez fiecare raspuns, chair daca unii au folosit cuvinte mai putin frumoase, dar au spus ceva adevarat.Eu stiu ca ei ii pasa de mine, dar cred ca nu vrea sa se grabeasca pentru a nu ma face pe mine sa sufar...in fine.astept sa vad ce se va intampla in viitor.am sa va anunt daca ati avut dreptate sau nu, dar asta depinde daca nu am sa ma indragostesc eu de alta fata.laughing.kidding... mai asteptam.multumesc de n ori.winking...