| Anutzssa a întrebat:

am nevoie de ajutor si va rog sa-mi raspundeti serios. Am un prieten vechi cu care ma inteleg foarte bine si simt ca m-am indragostit de el, dar problema e ca el este cu prietena mea din copilarie, dar ea isi cam bate joc de el. fara sa vrea, spune ea ...Stiu, e o situatie complicata. Nu stiu ce sa fac. M-am gandit ca atunci cand iti doresti ceva cu adevarat trebuie sa lupti, si asta am facut! M-am sarutat cu el si-am incercat sa vorbesc cu el despre situatia asta, dar el spune ca o iubeste mult pe prietena lui si nu se poate impaca cu ideea ca ea isi bate joc de el. Plus de asta am auzit ca el nu ar putea sa vada dincolo de bani, adica nu ar putea sa ma iubeasca. Dupa o zi petrecuta impreuna, ne-am mai intalnit afara, am mai stat de vorba dar nu a deschis acel subiect, nu m-a sarutat. s-a purtat ca si cum nimic nu s-a intamplat! Voi ce parere aveti? Ce credeti ca ar trebui sa fac? Oarecum ma simt vinovata fata de prietena mea, dar cand ma gandesc ca ea isi bate joc de el imi propun imediat sa-i despart, pentru ca ii vreau binele.

Răspuns Câştigător
| ShadowGhost a răspuns:

Hey.Uite,si eu am fost in situatia asta.El s-a destupat tarziu, cand eu am renuntat la tot legat de el, si mi-am vazut de ale mele.Trebuie sa il lasi sa se dea cu capul de zid, dar sa vorbesti incontinuare cu el si cu prietena ta.Ei sa nu ii mai spui nimic din ce ai vorbit cu baiatul ala, si invers.Sa nu zica dupa ca te-ai pus ca surda pe mormant.Cea mai buna solutie e sa o iei pe prietena ta de manuta si sa vorbiti intre 4 ochii despre relatia ei cu baiatul asta,si sa vezi ce vrea ea de fapt.El daca tine atat de mult la ea nu iti va asculta parerile, insa pe ea daca o faci sa nu il mai iubeasca, atunci el nu are ce sa faca. Daca ei doi se iubesc cu adevarat, nu trebuie sa te bagi. Daca el o iubeste si ea nu, atunci poti sa schimbi ceva.Trebuie sa ii arati lui ca nu stiu, esti mai buna decat prietena ta din toate punctele de vedere, si ca tu chiar tii la el si ea nu.SI lupta incontinuare. Daca crezi tu in adancul sufletului ca vei castiga aceasta lupta, atunci nu renunta.Fa exact ce crezi tu ca iti este tie mai bine in primul rand, si dupa gandeste-te la altii.Ti-am spus, asigurate mai intai ca ea nu e nebuna dupa acest baiat, ca sa poti sa o inlocuiesti tu pe ea.In rest, iti doresc multa bafta si o zi buna. Sper ca te-am ajutatbig grin

2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Nu te baga intre ei, o sa pierzi doar tu, tu i-ti cauti pe altcineva, ei o sa-si rezolve singuri problemele.

| madalinamadu a răspuns:

Ma bucur ca incerci sa ajuti dar cred ca din toata chestia asta tu vei cadea drept fata rea.Lasal sa vada singur ca ea isi bate joc de el si atunci iti va fi recunoscator.Succes!happy