| Alecslisios a întrebat:

Am si eu o intrebare sunt un baiat in primul an de liceu si sincer ma gandesc la o facultate insa ce facultate recomandati unui baiat ce stie foarte bine matematica deci nu invat de loc si stiu lectia din clasa de cand eram mic intelegeam matematica fara sa deschid caietul deci ce facultate imi recomandati? (scuze categ) FUNDA

Răspuns Câştigător
| danielacs a răspuns:

Mai ai 4 ani timp in care o sa te gandesti si razgandesti! Nu stii ce iti rezerva ziua de maine...asa ca eu zic sa nu iti faci planuri de acum pentru ca dupa parerea mea e prea devreme!winking

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Până după Bacalaureat (care dracu' ştie cum se va susţine sau dacă se va susţine până peste 4 ani) o să te răzgândeşti de cel puţin 1000 de ori.
Şi-n plus, depinde şi la ce profil eşti. Dacă ştii mate, cam ar trebui să fii la mate-info.
Mai mult decât atât, matematica din clasa a IX-a, cu excepţia calculelor vectoriale, este banală.
Eu zic că o decizie în acest sens poţi lua spre finalul clasei a XI-a când vei fi intrat serios în analiza matematică şi vei fi văzut cum te descurci.
Salut.

| Alex0194 a răspuns:

Politehnica dar depinde si de ce liceu esti. eu zic ca daca esti la tehinc sau la mate-info este cea mai recomandata politehnica

| Ionut_7740 a răspuns:

Politehnica poate fi o optiune