| blacksweetcry a întrebat:

Am si eu o intrebare:vi se pare ceva normal sau nu ca o fata/baiat sa aiba prieten/prietena la varsta de 12 ani? cunosc o fata care la varsta de 12 ani era combinata cu un baiat. vreau si eu o parere despre acest lucru.nu credeti ca e varsta cam mica?

5 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Mi-e mi se pare absolut normal > o relatia la varsta de 12 ani nu este ca si una la varsta de 17 ani. LA 12 ani te ti de mana cu iubitul, poate va sarutati si cam atat. La 17 ani se intampla si altele. Mie mi se pare cat de normal se poate sa ai un /o iubi/a la varsta de 12 ani.

| Nicoleta a răspuns:

Dupa parerea mea, nu e normal deloc.La 12 ani ar trebui inca sa fie copil, dar in ziua de azi, se pare ca pe la 11-12 ani, deja inceteaza sa isi traiasca copilaria si fac lucruri pe care nici eu nu le realizaeaza.winking

| angelinthenight a răspuns:

Da asa e! eu am 12 ani si un baiat mai mare cu un an ca mine mi-a cerut prietenia(sa fim "iubity") nu am aceptat spunandu-i ca nu-s pregatita pentru o "relatie"! asa e! iti dau dreptate! nu cred ca cineva de 12 ani sa inceapa sa aiba iubyti! maine poimaine mai urmeaza sa mai aiba copyy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte normal sa ai prieten la varsta de 12 ani.cat timp nu faceti prostiitongue. j la 12 ani sunt sentimente si poti iubitongue

| andreeaalexandra27 a răspuns:

E foarte normal...happy e varsta la care relatiile sunt cele mai frumoase... fara certuri, implicatzii geloziihappy e superbhappy tzin minte ca si eu am avut prieten la 12 ani.ne tineam de manutalaughing