| mamamar a întrebat:

Am si eu o mica mare problema: Duminica am fost la o petrecere si din nefericire "mi-a cazut cu tronc" o colega de clasa... Stiu ca suna cam pueril, dar... Ideea este ca suntem buni prieteni, sunt aproape sg baiat care vorbeste. DAR, acum vine problema. Ea e cu un tip... Si de fiecare data cand e cu el niciun zambet, niciun ras... Am impresia ca se simte mai bine cu mine. Tipul e prin clasa a 12-a si eu sunt mai mare decat ea cu 11 zile. Mie imi cam placea de ea de ceva vreme, dar am zis ca e ceva doar asa. Acum, deja de fiecare data cand ma gandesc la ea incepe sa mi se ridice pulsul, ma inrosesc si azi m-am intalnit cu ea in oras, intamplator si am ramas mut...
Maine, adica azi 11 august, mergem iar la o petrecere. Ce ar trebui sa fac? Am nevoie de niste sfaturi... bune.

Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Hai sa ne punem mintea la contributie.
Hmmmm... uite cum ar fi dragut sa faci:
Iesi cu ea in parc/la un suc/unde va place voua.
Spune-i ca ai o problema...si cum ea este cea mai buna prietena a ta...mai mult ca sigur ar fi in masura sa iti dea un sfat.
Spune-i ca te-ai indragostit de o tipa cu care te intelegi foarte bine.La fel de bine cum te intelegi si cu ea.Va simtiti bine impreuna, radeti, va distrati etc.Problema e ca tipa are prieten... dar tie nu ti se pare ca se simte la fel de bine in preajma lui cum se simte in preajma ta. Intreab-o : "cum crezi ca ar reactiona tipa daca as increca sa o sarut?". Daca iti place raspunsul ei... ii spui adevarul.

Sau... poti incerca putin mai altfel. O pui pe ea in locul tipei. Ii spui ca nu stii ce sa faci...si vrei sa auzi parerea unei fete.De exemplu...: "Sa zicem ca tu esti tipa pe care o plac. Tu ai prieten.Eu te plac pe tine si simt ca si tu te simti foarte bine in compania mea.Cum ai reactiona daca ti-as spune ca eu tin foarte mult la tine si as incerca sa te sarut?"
Succes! :*

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Am senzatia ca pe undeva trebuie sa existe un mod in care sa reusesti sa o cuceresti, pentru ca nu stiu cat de mult ti-ai dat tu sema dar de fapt te-ai cam indragostit! parerea mea este sa o cuceresti prin felul tau de a fi, faptul ca poate ai vrea sa-ti faci unele planuri despre ce ai pute sa-i spui sau cum ai putea sa te comporti nu vor face altceva decat sa-ti creeze disconfort sa staic crispat, rigid si sa o sperii pe biata fata... faptul ca ea place un alt baiat nu ar trebui sa-ti ridice mari probleme... poate ca daca reusesti sa te comporti cu naturalete si delicat cu ea, sau poate depinde de felul tau de fi exact cum te stie ea, vei avea sorti de izbanda, crede-ma nu exista fata care sa alerge dupa baieti care tremura in fata ei si invata texte de acasa ca sa stie cum si ce anume sa discute in prezenta ei... sfatul meu este sa fii chiar tu insuti si vezi ce se intampla ...mult noroc!

| dy a răspuns:

Cred ca, pur si simplu trebuie s-o faci sa inteleaga ca n-o mai privesti ca pe o amica, ca privirile tale sunt pline de dragoste. Apoi... din pacate nu mai ai ce face decat sa astepti, este alegerea ei (daca are deja un prieten), dar cand vrei ceva cu adevarat, daca ai rabdare si constanta, mai devreme sau mai tarziu vei castiga!

| Alecsanndraa a răspuns:

Hmm... vorbeste cu ea...incerca sa te apropii de ea...inainte de orce fi prietenul ei cel mai bun... fa-o sa aiba multa incredere in tine...intreab-o despre ea...etc...te descurci u ca esti baiat mare...:*

| Alecsanndraa a răspuns:

Sper ca am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, la petrecere: invit-o la dans, mai ales daca e ceva slow, si spune-i la ureche ce simti despre ea happy. Daca ramane surprinsa sarut-o! Ai grija sa nu te grabesti cu faza asta, asteapta momentul potrivit. Habar n-ai ce putere are un pupic!winking Mult succes!

| uptime a răspuns:

Din cate am inteles o placi destul de mult. O idee proasta ar fi sa i spui ce simti. Dupa cum a spus si altcineva dansul s ar putea sa te ajute mult. Invito in oras, iesi cu ea DAR ai grija sa nu intri in "hai sa fim amici " asa te indeparteaza in loc sa te apropie
La intalnire vorbeste cu ea, intreab-o despre ea, povesteste i ceva, iar in drumul spre casa fura i un sarut max 30 sec si scurt. Ea sigur va spune " nu cred ca e bine ce facem " tu o poti lua si la misto cu o replica "Ai dreptate nu e bine, hai sa incercam si frantuzesc " si o saruti "fortat"

Si inca un lucru, Nu fi MIELUSEL, NU fi PRIETEN DEVOTAT, Incearca sa fii UN MAgar cateodata, o sa ti dai seama dc. Iti dau si un exemplu. De ce femeia pe care o iubesti atat de mult, si careia ii oferi atat de multe chestii materiale si emotionale. Va pleca de langa tine si a 2 a zi vei auzi ca si a pus-o cu un vagabont?
As vrea sa te gandesti la asta

| mamamar explică:

Am facut o greseala: "sunt aproape singurul baiat CU care vorbeste".
Scuze de cacofinie, dar...

| mamamar explică:

Dar ce sa o intreb? Cum anume? Pentru ca am mai fost cu fete, dar nu am simtit nimic ca acum...

| mamamar explică:

Am incercat chestia cu dansul, dar de fiecare data ea vrea sa dansam mai nonconformist.

| saint a răspuns:

Daca mergeti la petrecere: invit-o la dans, neaparat ceva slow, gaseste momentrul si spune-i la ureche ce simti pentru ea. Nu lungi vorba, fii scurt! Cat sa-i trezesti interesul. Daca se opreste surprinsa, sarut-o! Nu grabi momentul! Habar n-ai ce putere poate avea un sarut asupra ei, mai ales daca se simte bine in preajma ta. E un risc sa stii, e posibil sa se sperie si sa fuga, dar e la fel de posibil ca tu sa-i ramai in capwinking Succes.