| teodora96_1369 a întrebat:

De curand am intrat la liceu, si sunt boboaca:X:X. Va dati seama...colegi noi, prieteni noi. etc. Problema e ca, eu sunt din vrancea si am venit la liceu in buzau, in fine, chestii mai complicate. Dar, am un baiat superb la mine in clasa, adica a fost mister si toate fetele sunt moarte dupa el. Eu nu pot sa zic ca sunt indragostita de el, dar il plac, asa, k si colegi. Dar de vreo 2 saptamana am impresia ca se uita cateodata la mine, nu stiu daca doar mi se pare mie sau asa este. Si pe deasupra ieri au venit niste colege mai mari si ne-au spus despre balul bobocilor, si despre miss si mister. Eu foarte incantata am spus ca ma inscriu ca miss, dar el nu a zis nimic. seara, am rugat o colega de clasa sa-l intrebe daca se inscrie si a zis ca da, si daca nu ar vrea sa fie partenerul meu. el a zis ca nu are nimic impotriva. azi la scoala, la fel, se uita la mine si cand imi intorceam si eu privirea spre el, se uita in alta parte. Tin sa mentionez ca diriga ne-a pus pe mine si pe el in consiliul administrativ al elevilor si trebuie sa mergem doar noi 2 la sedinte. De fiecare data cand vorbim incepe sa zambeasca, etc. in seara asta am cand am iesit d la ore el era in curtea scolii cu o fosta colega de a lui si ea mi-a admirat parul ( am parul cret) si el a spus ca eu particip la miss, si o sa fiu partenera lui, si mi-a bagat un smile cum numai el stie sa o facalaughing). eu am ramas uimita:O:O, adica nu ma asteptam. a, si uitasem acum 2 saptamana ne-am intalnit la un fast-food eu eram cu o prietena de-a mea si el cu niste prieteni ( si fete si baieti), ne-am intalnit fata in fata atunci, si stia ca sunt colega lui de clasa, dar nici macar nu mi-a zis buna! ce sa cred despre el. oare ma place, sau doar mi se pare mie? plzzz. dau funda pentrucel mai bun raspuns:* mrs

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,te place.
Dar,cum e obisnuit sa alerge fetele dupa el se asteapta ca si tu sa faci la fel.
Nu e obisnuit sa umble el dupa vreo fata si deocamdata se intreaba si el,ca si tine, daca il placi sau nu.
Ai rabdare si lasa lucrurile sa se desfasoare cu calm, nu te grabi.Situatiile va aduc mereu impreuna, daca ii placi cu adevarat n-o sa aiba prea multa rabdare si-o sa-ti dea de inteles mult mai clar!
Mult noroc!