| Olliiie a întrebat:

Am si eu o nelamurire..am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare afara (stiu povestea cu lichidul seminal.), la aprox 2-3 zile dupa ce a trecut ciclul. ultimul ciclu menstrual mi-a venit pe 30 mai. contactul sexual a fost pe data de 5-6 iunie. in mod normal trebuia sa-mi vina cam pe data de 3 iulie, insa suntem in 9, adica intarziere de 6 zile..nu am avut niciodata dereglari ale ciclului si nici intarzieri prea mari. (doar de 2-3 zile). Sanii mi s-au umflat, cosuri pe fata mi-au aparut ca inainte de ciclu, insa ma doare burta in partea de jos, si simt mereu o presiune, chiar si atunci cand urinez..si am niste scurgeri albicioase, insa aici cred ca e vorba de candida, pentru ca am avut o candida puternica si am tratat-o recent, posibil sa fi reaparut..sa fie sarcina? sad

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sarcina nu cred ca este, posibil sa ai o infectie/o raceala...

| RAY a răspuns:

Daca ovulul a fost fecndat este imposibil ca sa ai ciclu asta ca sa stii pe viitor, durata ciclului nu este exacta si ea evolueaza in timp, organismul evolueaza se adapteaza, cosurle sunt de la pubertate, nu stiu daca dupa ce faci sex isi apar mai multe cosuri asta nu stiu

| neutrino a răspuns:

E destul de devreme pentru a concluziona ca este o sarcina, dar sunt "sanse"!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Dacăăă te doare burtaa, o sa-ti vină, dar mai stai vreo 5 zile așa. Până faci 14 zile de la contact, și dacă nu-ți vine, fă=ți test de sracinăă! Dar eu cred că o să-ți vină dacă ai dureri pe jos, și scurgeri vaginale.

| Diiaanna a răspuns:

Daca spui ca nu ai avut intazieri mari cel mai indicat ar fi sa faci un test de sarcina.