| Andrei2888 a întrebat:

Hey TPU!
Pe data de 15 Iunie am avut un contact sexual protejat,care nu a durat foarte mult, aproximativ 2-3 minute, fără a fi finalizat cu ejaculare. Contactul a fost făcut înainte cu 5 zile de a-i veni menstruația iubitei mele, in una din zilele cu șanse reduse de sarcina. Menționez faptul ca ciclul trebuia sa-i vina pe data de 21 Iunie,dar i-a venit pe 23, ea neavând un ciclu foarte regulat. In următoarea luna menstruația i-a venit la timp, adică pe 18 Iulie si s-a desfășurat perfect normal. Dar înainte de aceasta menstruație, cu aproximativ 8-10 zile a avut o perioada in care o doreau sânii. Iar acum 2 zile, fix când a avut ovulatia a avut o scurgere rozalie, câteva picături. Nu înțeleg de ce, in condițiile in care următoare menstruație trebuie sa-i vina peste fix 2 săptămâni și ceva crampe. Aceste lucruri sunt normale, sau poate fi vorba despre o sarcina?!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oare a meritat atata risc pentru un sex patetic de 2 minute?
mai bine faceai o masturbare, ca oricum la 2-3 minute de sex, fata aia nici nu a apucat sa se excite, dapai sa simtita ceva, dar ai supus-o unui risc major de sarcina.

Pentru ca fata are un ciclu de tip NEREGULAT este imposibil sa vorbesti de intarzieri, fiindca nu are ce a intarzia odata ce nimeni de pe fata pamantului nu stie cand ii vine urmatorul ciclu menstrual, la femeile cu ciclu neregulat, deci nu ai ce sa intelegi si nici de ce sa astepti un cilu peste 2 saptamani cand caracteristica lui este sa vina NEREGULAT, adica atunci cand vrea el.

Folositi intotdeauna prezervativul la sex, fiindca ovulatia se poate produce in orice zi a lunii, la fetele cu cilu neregulat si nu riscati sa o lasi gravida.
Sanii dor la anumite schimbari hormonale, cannd vor ei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ati facut sex si in luna iulie va faceti griji absolut degeaba.Pentru multe femei este normala acea scurgere roz in perioada ovulatiei.

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, prietena ta nu poate fi gravida.

| sammie a răspuns:

Dacă n-are ciclul de mult timp e normal să nu se regleze încă. Dar dacă îi întârzie cu o săptămână- două, atunci ar trebui să meargă la medic.