| TEODORAsweet a întrebat:

Am si eu o nelamurire
Mie mi-a venit menstruatia la 11 ani
Prima oara cand mi-a venit afost pe 24 ianuarie, in februarie pe 13, iar im martie, aprilie, mai, iunie nu mi-a venit de loc.
In luna iulie mi-a vnit de doua ori prima oara pe 3 si a doua oara pe 24. Iar in august mi-a venit pe 16.
Am intrebari:-de ce in lunille martie, aprilie, mai, iunie nu mi-a venit deloc?
-de ce in iulie mi-a venit de doua ori
FUNDA CELOR MAI BUNE RASPUNSURI

2 răspunsuri:
| Spinoasa a răspuns:

Iubita la inceputul menstrei e absolut normal sa se intample asa, si eu am avut o situatie asemanatoare cu a ta, iar ciclul mi-a venit tot la 11 ani, deci stai fara griji e complet normal sa se intample asta! Ai grija de tine.Te pupic:*

| AncaElla a răspuns:

Asa e la inceput, menstruatia se reguleaza sau macar tinde sa se reguleze dupa 2 ani.E normal ce ti se intampla.