| IIIIIIIoannaaa a întrebat:

Am si eu o nelamurire pana la urma impotenta ce inseamna? adica nu ti se scoala si nu poti sa ejaculezi sau ti se scoala dar nu ramane destul in erectie ca sa faci sex? si poti de ex sa ejaculezi daca te masturbezi sau ti se face oral?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Impotenta este incapacitatea de a avea erectie suficienta pentru un act sexual normal incheiat cu orgasm si ejaculare. Deci toate problemele de mai sus sunt probleme de potenta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Impotenta poate insemna ambele si se numeste impotenta atat timp cat se intampla in mod constant. Nu te poti considera impotent daca ti se intampla din cand in cand, acelea sunt doar disfunctii erectile simple. Impotenta e o disfunctie erectila practic permanenta.

In general inseamna lipsa totala a erectiei si nu vad cum ai putea ejacula in astfel de conditii.

Insa exista multi barbati care au semi-erectii, adica penisul nu se intareste insa creste in dimensiuni, ca si cum penisul ar intra in procesul de erectie si s-ar opri pe la 60 - 80%. In aceste cazuri cred ca ejacularea e foarte posibila.

Desi pare ciudat, genul asta de semi-erectie li se intampla in mare parte celor cu penisuri foarte mari. Daca erectia ajunge totusi pe la 80%, din cauza marimii, uneori penetrarea e posibila si relativ satisfacatoare.

| Vi003 a răspuns:

Oricum, nu-i ceva de bine!

| sensualus a răspuns:

Ca fata iti pui asa intrebare?

| bogdan72 a răspuns:

Asta da intrebare de 1 martiewinking

| SirGilbert a răspuns:

Impotenta este imposibilitatea persistenta de a mentine o erectie, satisfacatoare pentru contactul sexual.Din ce moment nu impotentul nu poate sa-si mentina o erectie persistenta, ejacularea nu mai apare.Indiferenet de modul prin care impotentul este stimulat, masturbare, oral, erectia e prea slaba pentru a exista ejaculare!