| SkryDll a întrebat:

Am si eu o nelamurire am tot auzit daca faci sex neprotejat si nu ejaculezi in ea tot poate ramane insarcinata este adevarat sau este doar un mit

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Impiedicarea formarii/nasterii sau aparitia unei sarcini nedorite in urma intretinerii de contacte sexuale neprotejate IN timpul perioadei fertile a ciclului menstrual, depinde doar/numai de experienta sexuala a partenerului. Rezulta ca barbatul in mod obligatoriu trebuie sa aiba suficienta experienta sexuala si sa fie pe deplin capabil sa-si coordoneze si controleze procesul de ejaculare a spermei pe intreaga perioada a coitului. Numai daca este capabil si reuseste sa-si retina perfect ejacularea spermei pe perioada de timp dorita, incat eliminarea spermei sa o faca doar in momentul dorit, poate sa intretina contacte neprotejate pentru a nu crea neplaceri prietenei, iubitei sau a oricarei alte partenere de sex. Exista foarte multi barbati care niciodata in viata lor nu au folosit vreo metoda de protectie in afara coitului controlat, dirijat si/sau intrerupt. Sanatate! big grin

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E fals.

| DOMNUOlandez a răspuns:

Este un mit dar de preferat cumpara durex si il desfaci în momentul când începeți partida de sex si uitate daca e ciupit
Stiu cand ejaculezi în prezervativ trebuie sa il scoti pentru ca dintr-o greșeală poate ca speram sa iasa dar nu prea s-a intamplat asemenea lucru