| Nicolae_Ionut_2000 a întrebat:

Am un caracter foarte jegos, nu stiu cum sa pretuiesc persoana iubita de langa mine si s-a despartit de mine recent dar nu vreau sa o pierd si mi-a zis sa ma schimb, cum fac?
Ce sa fac?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

O rogi sa faca o lista cu tot ce o nemultumeste la tine si te pui sa remediezi acele aspecte!

| RAY a răspuns:

Dar ce ai facut? ai inselat-o? bauto? injurat-o?

| SG1995 a răspuns:

Vindeți Loganul și ia-ți BMV.

| ywar a răspuns:

Te rogi lui Dumnezeu sa te faca mai bun.
"Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul"! Rugaciunea inimii spusa cu credinta si smerenie te va ajuta sa fii mai bun.
Nu ar strica sa tii putin post, sa te spovedesti, sa te imparatsesti! Uneori, chiar mai mereu, trebuie hrana pentru suflet.

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde ce doreşte ea să schimbi că dacă începe să pună control pe tine atunci nu trebuie să te schimbi doar pentru poftele ei.

Vorbeşte cu ea şi spune-i să-ţi spună toate aspectele care o deranjează şi vezi ce e ok de acolo, ce nu ţi se pare de schimbat, spune-i şi ei asta că nu ai de ce să schimbi acel lucru fiindcă nu e greşit. Totuşi ai grijă ce decizii iei în privinţa lucrurilor pe care nu vrei să le schimbi pentru că sunt chestii care sunt o problemă dar tu nu vezi asta şi crezi că nu e nimic greşit în a bea excesiv ( doar un exemplu )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni si pentru nimic. Oricum a fost o mare greseala sa te intorci tu la ea

| gothicbat a răspuns:

Să te schimbi, nu?

| eugeniu2020 a răspuns:

Sa nu mai fii un jeg

| elaventurero a răspuns:

Schimba te pentru tine daca crezi cu adevărat asta nu pentru nimeni altcineva. Expresia "vai cat te-ai schimbat" are mult venim in ea, când mai îți spune așa cineva raspunde-i : " Da, recent mi-am făcut update la ultima versiune a mea."