| Mihαelα a întrebat:

Am un laptop cumparat din italia, deci are instalat windows in limba italiana, si atunci cind intru pe youtube sau pe google imi apare tot ce caut in italiana, cum sa fac sa imi apara informatiile in romana?

Răspuns Câştigător
| alexuzha a răspuns:

Windows iti va ramane in limba italiana, atat timp cat nu il reinstalezi... dar, iti poti usura cautarile instaland un browser in limba romana!(ex.mozilla in limba romana, google chrome in limba romana...pagina initiala de deschidere google.ro).
In plus urmezi pasii de mai sus... iar la "opzioni internazionali e della lingua" schimbi doar formati e localita!

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Panello di controllo-opzioni internazionali e della lingua.
Atentie, nu schmba schimba limba tastiere(lasa pe italiana).
Cauta pagini pe google.ro,ci nu google.it

| Mihαelα explică:

Nu reussesc, am incercat si nu se primeste, imi poti explica mai detaliat te rog? funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. RO nu. IT, destul de clar

| pacalici a răspuns:

Daca nu merge formatezal si gata.

| alexuzha a răspuns:

Si eu am calculatrul in italiana dar daca inti pe google.ro nu ati mai apare in italiana.:d chestia este ca eu inteleg italiana foarte binebig grinda ai nevoie da mesaj privat si te ajut

| Mihαelα explică:

Mai si eu inteleg italiana foarte bine, dar cititi intrebarea mai bine, logic ca intru pe google.ro dar orice informatie pe care o caut imi apare in italiana, si de asemenea pe youtube.com mereu cind caut un video imi apar in italiana si el de asemenea este in italiana adica in loc de search imi apare cerca...