| butterflyy a întrebat:

Am un mare foc, eu iubesc un baiat care are acelasi sentimente fata de mine, dar nu vrea sa fim impreuna, imi spune ca e mai bine sa ne vedem de drumurile noastre, mentionez faptul ca amandoi avem cate o relatie, dar eu doresc sa fiu doar cu el si el la fel, dar il retine ceva... sunt foarte suparata m am indragostit sincer...crying

Răspuns Câştigător
| Anonim_4683 a răspuns:

Relaxeaza`te daca ai si tu si el o relatie de lunga durata, bazata pe incredere iubire si adevar vorbiti cu partenerii vostrii. Sau poate e doar o faza trecatoare cu ocazia venirii verii. Mai asteapta ceva timp ca sa vezi cum merg lucrurile, nu te grabi dar nici nu lasa sa iti scape de sub control nimic. Poate te place doar asa ca fata dar pe partenera lui o iubeste. Si nu e frumos sa te bagi intre 2 indragostiti pentru ca nici tie nu ti-ar placea sa vina cineva sa se bage in relatia ta cand esti indragostita lulea. Inca ceva nu ai de unde sa stii cat va dura relatia asta superficiala momentan, mai bine ramaneti prieteni o vreme sa va cunoasteti mai bine, povestiti si apoi iti vei da seama singura ce e de facut, cadeti voi de acord dar nu uita inainte de a te cupla cu el, asta daca se va intampla, spune`i iubitului tau despre situatie si gandeste`te ca poate vei regreta peste scurt timp. Nu lua decizii pripite. orice rau facut se plateste inzecit!

Mare grija!
Si--
Mult noroc! :*:*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-te mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

incearca sa vorbesti cu el explica-i ca nu sete bine sa suferiti unul pentru celalalt dar daca nu vrea incearca sa il ignori pentru ca va veni singur la tine

| HelpBoy a răspuns:

Vb cu el si vezi ce il retine

| girllll a răspuns:

Du-te la el si spune-i ca are dreptate si poate e mai bine sa va vedeti de drumurile voastre. dupa ce-i spui asta fii sigura ca o sa te caute si o sa incerce sa te cucereasca sa te faca sa stai cu el si alte chestii d-astea.la mine a functionat si la toate fetele pe care le-am ajutat cu acest sfat.am ajuns la parerea ca unii baieti se simt stresati ca o fata ii place, dar cand aceasta arata ca nu-l mai place, ar face orice sa se apropie de respectiva.SUCCES

| bubblesx a răspuns:

Punel sa aleaga intre tine si fata aia, si o sa vezi daca te iubestehappy!

| ela_9708 a răspuns:

Sincer cred ca e ceva trecator... o sa-ti treacawinkingmai bine da-i mai multa atentie prietenului tau, nu are rost sa va stricati relatia