| StaRmAgiC a întrebat:

Am un prieten de 3 saptamani si imi place mult de el.(a trecut ceva timp de cand nu mai avusesem o relatie in care sa-mi plac partenerul).
Doar ca in a 3-a saptamana a devenit ceva mai distant cu mine si nu mai e cum era la inceput. I-am reprosat asta si nu ii pasa ba chiar la telefon imi vorbea la misto.
I-am zis ca ca vroiam o relatie serioasa cu el dar totul s-a terminat.
El mi-a zis ca si el vroia o relatie serioasa si ca o sa ma sune daca raspund bine daca nu nu.
Parea nepasator.am plans pana acum de oftica si nu stiu cui sa ii cer parerea.
Aseara mama m-a batut din cauza lui varamiu care s-a mutat la noi.
Si am zis ca plec de acasa ca oricum minora nu mai sunt de 2 ani plus sunt si cu scoala si cu munca ca sa am de ce sa ma intretin, iar prietenii nu am.Toti au fost perversi cu mine si nu le pot povesti totul despre mine.
Ce pot face? Ca numai ghinion am in dragostesad

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sfatul meu: muta-te la o ruda sau cu o amica, o colega de facultate daca crezi ca nu mai rezisti acasa; esti destul de mare!

Cat despre fraierul ala, lasa-l in plata Domnului si nu ii mai raspunde!

Cred ca cel mai bine e sa cauta un iubit care sa iti fie prieten inainte astfel incat sa il cunosti cat de cat!

| soare a răspuns:

Off oricum solutya sa pleci de acasa o taiam de pe lista incearca sa te orientezi spre altcineva care sa tyna la tine tzuck ai grijabig grin:X...

| anastasia_8432 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te mai gindesti la el, nu cred ca merita. Dar sa pleci de acasa nu e o solutie atit de buna, am dorit si eu sa plec de acasa, si imi doresc si acum foarte tare, dar imi va fi undeva oare mai bine si mai usor?!