| geogeo123 a întrebat:

Am vazut o intrebare aici, asta:,, imi dadea semne ca ma place"ce insemna semne ca ma place, ce fel de semne funda celui ce raspunde

Răspuns Câştigător
| roxiada a răspuns:

Semne e putin spus ca doar nu suntem muti ca sa ne luam dupa semne, uneori indragostiti fiind nu mai putem ramane la fel de obiectivi si orice gest al ''pradei'' ne face sa ne inchipuim multe lucruri care nu de trebuie sa fie neaparat asa cum le percepem noi. Poti sa-ti dai seama daca cineva te place prin micile gesturi cu care te acopera, cum se balbaie cand vb cu tine, cum se poarta cand e in preajma ta...si mai ales cum se eschiveaza! TAKE CARE;batting eyelashes))

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Că vorbește mai mult cu ea că se ține după ea, îi aruncă priviri și așa mai departe.

| MeConstantine a răspuns:

Depinde in ce context,
Semne ca ma place - ca si explicatie ampla inseamna ca persoana cealalta prin comportament, gesturi si remarci imi arata ca ma place dar nu mi-o zicea fatis( de aici se foloseste si cuvantul semne).
Un alt inteles inseamna ca dorea sa-mi arate ca ma place dar inca nu avea curajul sa o faca.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai...iti poti da seama dupa cum te priveste, se poarta etc happy

| ghinionistul112 a răspuns:

Primul semn ca te place este sa te priveasca foarte des, si cand e prins in mreaja ta, inseamna ca si tie iti place de el si acest lucru in seamna doar una! Si acel lucru se numeste Dragostea la prima vedere!