| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu cum decurge perioada menstruatiei?
p.s funda

3 răspunsuri:
| Manuela18 a răspuns:

Inainte de menstruatie este posibil sa ai dureri de spate, te vor durea sanii,te vei simti mai nervoasa, vei avea o stare mai dificila. In prima zi de menstruatie vei avea dureri abdominale dar nu toate fetele au, depinde de organismul fetei:pune intr-o stricluta apa calda si pune pe abdomen-va disparea durerea. Nu te teme, nu curge mult sange deoarece sangele este de fapt amestecat cu lichide din corpul tau. A doa zi te vei simti mai bine, sanii vor fi mai sensibili la frig si la atingere, iar a treia zi e o zi normala din viata ta. Cam atat despre menstruatie.

| blueal a răspuns:

Pai e depinde de organismul fetei la unele fete menstruatia poate dura si o saptamana cu scurgeri nu asa abundente la unele poate dura si 3 zile dar lichidul menstrual va fi foarte mult si este bine sa iti verifici tamponul macar la 2 ore.thinking Ti se ingrasa parul, in perioada acelor zile s-ar putea sa iti iasa mai multe cosuri pe fata ca de obicei, sureri de spate si burta, crampe uneori s-ar putea sa fii mai nervoasa sau rautacoasa ca de obicei.Prima zii e cea mai rea dupa incet incet durerile se duc.