| wolder a întrebat:

As vrea sa discutam putin despre defectele persoanei de langa noi. Prietena mea este impreuna cu un tip cam de vreo 2 luni. El e un baiat super: nu o inseala si asteapta pana cand ea va fi pregatita de sex si a zis ca e dispus sa astepte atat cat are ea nevoie, ceea ce mi se pare frumos din partea lui si asa e normal sa faca doar ca nu toti baietii mai fac asta. Se poarta foarte frumos cu ea, ii pasa, tine la ea, ii face cadouri, e foarte atent si grijului. Nimeni nu are ce sa-i reproseze cu privire la comportamentul fata de ea o trateaza ca o printesa asa cum merita sa fie tratata. Ca orice om are si defecte: aseara a fost ziua tipei si el s-a imbatat si a reactionat foarte urat l-a lovit pe un baiat de la petrecere. Vrea sa se desparta de el pentru ca nu i-a placut deloc reactia pe care a avut-o el. Eu i-am spus sa se mai gandeasca. Ce parere aveti? Merita sa-i suporte defectele?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu potio sa stai cu un barbat care se imbata, fiindca asta inseamna ca are un caracter slab si este prost. un om normal nu s-i pierde niciodata controlul. daca s-a imbatat o data o va mai face si a doua oara si pana la urma ori o va omori pe prietena ta, ori va omori pe altcineva si va intra in puscarie. Asa ceva nu este un defect mic, este unul extrem de major, care nu poate fi acceptat niciodata sub nici un motiv. Spune-i prietenei tale sa fuga cat mai departe de respectivul, e un om de nimic

| Oana92 a răspuns:

E complicata situatia. Eu una nu suport alcoolul si betivanii, dar pentru cine nu are experienta cu alcoolul e destul un pahar de ceva si cade lat(daca mai e si obosit sau nemancat si jumate de pahar ajunge). La fel de mult cum urasc betivanii urasc si batausii. DAR e important si de stiut de ce l-a lovit, poate s-a luat de cineva, l-a jignit foarte tare sau l-a provocat. Imi e greu sa cred ca un baiat care e asa de ok merge la un individ si ii trage una doar asa, ca ploua afara.

Daca asa ceva nu se intampla in mod frecvent eu cred ca e pacat sa strice o relatie aproape perfecta pentru o clipa de neatentie, mai ales ca nu a lovit-o pe ea(atunci situatia clar statea altfel).

| wolder explică (pentru Oana92):

L-a lovit pe tipu ala pentru ca el credea ca-i furase telefonul celui mai bun prieten al sau.

| Oana92 a răspuns (pentru wolder):

Eu cred ca e justificata intr-un fel fapta lui. O relatie nu merita distrusa pentru asa ceva...

| Dariusuu a răspuns:

Cum spunea Brigaela.

Spune-i sa plece. Daca a facut acest gen, te poti astepta sa-l faca si a doua oara.

Nu cred ca ar trebui sa primeasca a 2 sansa.

| Sadop a răspuns:

Totusi, era o petrecere.
Sa nu fim ipocriti.
Orice om se mai imbata. Nu e nimeni, vezi Doamne, usa de Biserica. A gresit, intr-adevar, dar ar fi mai vine sa vorbeasca cu el. Poate ii pare rau pentru ce a facut, la betie nu prea mai gandesti.
Succeswinking!

| Oana92 a răspuns (pentru Sadop):

Dupa cum observi din aceste comentarii numarul "usilor de biserica" din aceasta tara creste direct proportional cu litrii de alcool consumati/cap de locuitorhappy

| Pitzipoanca a răspuns:

Evident ca nu. Si e pacat ca va lasati cumparate atat de usor. E jenant sa te faca de ras in societate.
In plus, sunt mari sansele sa ajunga un alcoolic notoriu, care-si bate nevasta. Pentru ce? Pentru cateva cadouri facute in tinerete.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Uite ce cred eu : baietii/barbatii au felul lor de a interactiona intre ei : se bat, apoi merg la bere impreuna.
Sau, ar fi varianta sa fie mascul alfa :
a reactionat violent fata de un baiat, din treaba lor ce motiv.

Prietena ta, ar fi bine sa fie atenta la DOAR cum se poarta cu ea, si nu sa-l judece daca intra in conflicte cu altii.
Si sa fie atenta la relatia lui cu alcoolul.

Te-am tzucat.

| auroraadely a răspuns:

Buna da cam asa e la betie nu gandesti sfatuiestio pe prietena ta sai mai dea o sansa pentru ca poate in momentul acela nu si-a dat seama nu o sa fie asa toata viata lui :*