| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi caut o iubita, dar sunt tacut si depresiv.
Ar trebui sa imi caut una care are aceleasi probleme ca ale mele? Unde le gasesc la psihiatrie unde as putea laughing? Pana si astea cu probleme la mansarda cred ca ar vrea unu cu masina si cu bani nu generalizez dar pana mea.

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Iesi din casa si mergi la petshop sa iti iei un caine daca poti. Teoretic ai sanse mari de prins momeala big grin Ideea e ca trebuie sa socializezi cat mai mult, prin parc, biblioteca, si asa mai departe.
Toti avem probleme de la probleme de sanatate pana la cele financiare. Dar daca stai in casa e imposibil sa gasesti o tipa.

43 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns (pentru asperger3):

Sa nu uit... Recomand bichonul maltez ca rasa. Pe langa faptul ca e energic, e si foarte inteligent si haios. Doar ca are o energie foarte mare. Ar trebui sa ti cont de asta si de programul tau. Daca ai un program full, in care ai putin timp liber e mai greu, sau daca poti lua cainele la munca e super cool happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru asperger3):

Nu am un program full deloc, o sa ies cu el cat mai des, numa ca chestia cu antiparazitarea ma deranjeaza ca nu stiu cat ma costa si la ce perioada sa duc cainele.

| asperger3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bichonii sunt usor sensibili si trebuie sa le faci vaccinurile la timp. Al meu era sa moara, DAR l-a salvat un medic EXTRAORDINAR din Caracal, domnul STEFAN DINU. Nu stiu sa iti spun un pret pentru vaccinuri, dar in GENERAL nu sunt prea pretentiosi la mancare. Cauta mai multe informatii despre Bichoni

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineînțeles că stai de vorbă cu cine vrei.Eu am avut mult de câștigat din faptul că sunt comunicativ cu oricine. Am pus accent pe faptul că persoanele care sunt încrezute, le consider măcar amici sau cunoștințe și comunic, fără să-mi doresc să am o relație apropiată cu astfel de persoane.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ai dreptate. Ai dat un răspuns de persoană cu picioarele pe pământ.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si studiile confirma faptul ca un animal de companie ajuta mult, reduce depresia, anexitatea, sa te plimbi cu el

| Vegeta07 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Oricum Sighetu e plin de drogați.

| Goete a răspuns:

Problemele le ai tu, datorita modului tau de a gandi. Fii optimist si daca tu nu esti la Psihiatrie, nici pe ea nu o cauta acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Eram doar sarcastic, sa stii ca am vrut sa ma internez acolo da soramea mi-a zis ca o sa ies cu mai multe probleme iti dai seama ca sunt multe persoane tacute si depresive care nu sunt internate
Am zis-o sub forma de gluma stai chillwinking

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vrut sa te internezi acolo?
De ce nu la chirurgie, de exemplu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

De ce la chirurgie? Ce sa imi opereze?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa iti scoata creierul, oricum nu-l folosesti

| Mihai1499 a răspuns:

Frate nu. Nu opta pe una cu probleme. Mai bine îmbunătățește-ți viața puțin și apoi vezi tu. Dacă te obișnuiești să faci sport e posibil să ai mai multă încredere în tine, parțial pentru că ești mai dinamic, dar durează puțin până te obișnuiesti. Eu zic 2 luni. Dacă faci sport 1-2 ore pe zi de măcar 5 ori pe săptămână, ești în ritm.