| deaa90 a întrebat:

Buna sunt cu prietenu meu de 6 luni...la inceput ne intelegeam de minune dar de la pasti pana acum ne certam tot timpul din orice... certurile pleaca in general de la iesirile cu baieti si uita complet de mine ...si vb fffoarte rar la telefon, eu as vrea sa vb mai des deoarece noi nu stam in acelasi oras ne despart 60 de km... iar uneori nu sunt bani ca el sa vina cu masina la mine...si uneori ii mai zic sa se mai duca in casa ca mi-e dor de el si sa mai vb pe mess sa ne mai vedem si noi macar un pic si el pentru ca eu ii zic sa se duca in casa mai tare se enerveaza at mai mult sta cu baieti...nu stiu ce sa fac intr-o zi de la ora 3 ziua nu am mai vb pana seara la ora 22 pentru ca daca el nu m-a sunat eu n-am vrut sa-l sun am vrut sa vad cat de mult se gandeste la mine iar in seara aia iar ne-am certat pentru ca nu i-am dat nici un sms...sau sa-l sun... a zis ca el era cu baieti si a uitat complet de notiunea timpului... iar aseara ne-am certat pentru ca i s-a stricat masina si vb cu mine rastit...si l-am intrebat ce are de vb asa cu mine si mi-a zis ca are si el problemele lui... iar eu mam enervat si i le-am spus si eu pe a le mele si chiar daca am probleme nu vb cu el urat...inainte de pasti aveam ganduri de a ne muta impreuna...deci amandoi aveam gandu asta...de fapt asa sper... ce ar trebui sa fac sa nu ma mai cert cu el oare sunt eu de vina pentru ca vreau sa vb tot timpu cu el.sincer nu mai vreau cearta ...astazi l-am sunat si mia inchis tel in nas spunandu-mi ca are treaba si nu ma mai sunat de la ora 2 pana la ora 7 dar nu i-am spus nimic am tacut dar ma mirat faptul ca mi-a cerut scuze ce ar trebui sa fac sa las de la mine mereu cand se intampla astfel de probleme dar daca dupa aia pentru el o sa devina o obisuinta si va deveni mult mai nepasator de relatia noastra

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Eu cred ca ar tebui sa ii dai libertate, el asta vrea iar tu esti pe capul lui mai rau ca o mama cicalitoare. daca el nu ar tine la tine te-ar parasi, dar eu cred ca el te iubeste insa asta nu inseamna ca el sa nu mai aiba o viata, prieteni, are si el treburi... tie ti-ar placea sa te frece unu la icre toata ziua si sa vada ce faci, unde esti, si sa stea lipit de un calculator sa iti dea tie raportul. cred ca i-ar fi mai usor sa gaseasca o fata la el in oras, dar nu, el te-a ales pe tine si tu faci totul ca sa distrugi aceasta relatie.
deschide ochii!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scuza-ma, dar ai zis ca vorbiti foarte rar, asta insemnand de la doua la sapte? Foarte rar inseamna mai rar de o data pe saptamana. Sa fim seriosi, daca te suna la doua-trei zile, e absolut suficient de des. Eu cred ca esti foarte cicalitoare, il obosesti si de asta se poarta asa. Uite, eu sunt casatorita si daca plec in delegatie, sau la mama fara sotul meu, nu vorbim zilnic, fiindca nu e timp si fiindca nu avem chestii chiar asa importante sa ne spunem si stim ca ne iubim si ne e greu unul fara altul. Il sun daca am ceva sa-i transmit, daca nu, vorbim o data la 3-4 zile.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna parerea mea este ca il stresezi prea tare pe bietul baiat, oferai libertatea de care are nevoie, nu toata ziua telefoane si restul.Lasa de la tine nu mai fi asa de suspicioasa, daca acum faci asa, apoi bietul baiat ce va pati dupa ce veti avea o relatie mai stabila.Nu al mai stresa, lasa-l sa te sune el cind are timp, incearca sa ai dai numai sms, de sunat lasa-l sa te sune el, daca va vedea ca nu al mai stresezi vei vedea ca isi va da seama ca ai lipsesti si cu siguranta te va cauta.Iti doresc multa bafta si mai lasa baiatul sa respire, asa cum procedezi tu al faci mai mult sa te urasca.

| JustMeFlory a răspuns:

Lasa'l mai liber! daca tine la tine te va cauta, si va avea grija ca relatia sa mearga bine! si eu eram la fel, il sunam mereu, il intrebam unde e etc etc. dar m-am schimbat si acum el ma suna pe mine! stai linistita ca nu va fugi nicaieriwinking

| oooooooo a răspuns:

Certuri vor exista intotdeauna intr-o relatie, indiferent de natura lor. e de inteles faptul ca tu vrei sa ii vorbesti tot timpul, dar incearca sa ii oferi libertatea pe care ti-o cere, si fa si tu acelasi lucru.iesi cu prietenele, suna-l o data, de doua ori pe zi, asteapta sa iti ceara el sa vb pe mess. daca nu o face sau daca vezi ca uita complet de tine cateva zile, nu-i reprosa. fa si tu acelasi lucru. uita de el. putin orgoliu nu strica.vezi si tu cum reactioneaza si daca ii pasa. apoi vei stii ce ai de facut.
sa nu uiti, totusi, ca e foarte importanta libertatea intr-o relatie.nu nepasare. daca vei stii sa o acorzi probabil ca vei primi mai multe in schimb.

| roxi_8971 a răspuns:

Draga mea gaseste pe cineva mai aproape de tine esti dornica sa oferi dragoste si meriti sa fi rasplatita tot cu dragoste.

| teooo_8073 a răspuns:

Nuj ce sa zic... dai libertate sau daca nu poti asta dai papuci:d dar daca il iubesti atat de mult dai libertatehappy